Winnica Racheli – uzdrowienie po aborcji

by

Duszpasterstwo Winnica Racheli zaprasza na grudniową edycję rekolekcji w dn. 2-4 grudnia, które skierowane są do kobiet i mężczyzn oraz wszystkich osób cierpiących z powodu aborcji. Winnica Racheli jest znana w świecie od 27 lat jako Rachel’s Vineyard. W Polsce pierwsze takie rekolekcje zostały przeprowadzone w 2014 r. w Archidiecezji Warszawskiej.

 

To obecnie największe na świecie duszpasterstwo umożliwiające matkom, ojcom, rodzinom usuniętych dzieci, jak również osobom zatrudnionym w przemyśle aborcyjnym doświadczenie uzdrowienia wewnętrznego (za: rodzina.wiara.pl).

 

Duszpasterstwo Winnica Racheli powstało jako inicjatywa Kościoła Katolickiego w Ameryce, a konkretnie zaczęło się od rekolekcji zorganizowanych przy parafii Błogosławionej Dziewicy Maryi w Darby, w stanie Pensylwania, USA w 1986 r. dla osób cierpiących emocjonalnie i duchowo z powodu uczestnictwa w aborcji. Dr Theresa Karminski Burke zapoczątkowała tam jedną z pierwszych grup wsparcia terapeutycznego w tym temacie w USA. Wkrótce zaczęły przybywać szukające ratunku osoby z innych stanów, aby doświadczyć bardzo skutecznego procesu uzdrowienia. Bez budżetu, biura i reklamy, Winnica Racheli stała się oddolną inicjatywą o znaczeniu narodowym. Pocztą pantoflową rekolekcje zaczęły się rozpowszechniać w innych stanach. W 2003 r. Winnica Racheli stała się częścią duszpasterstwa Priests for Life (Księża Dla Życia) kierowanego przez Księdza Franka Pavone. Obecnie Winnica Racheli rozrosła się do 600 rekolekcji rocznie, organizowanych w 47 stanach i 17 krajach świata, z wieloma nowymi miejscami w fazie rozwoju.

 

Kilka lat temu pierwsze rekolekcje w Polsce odbyły się w Archidiecezji Warszawskiej. Rekolekcje zaczynają się w piątek wieczorem i trwają do niedzieli po południu. Odbywają się w ośrodku rekolekcyjnym. Program jest ułożony niezwykle starannie i w piękny sposób. Program ten jest taki sam w Nowym Yorku, Lizbonie czy w Warszawie.

 

 

 

Więcej o Winnicy Racheli: www.facebook.com/winnicaracheli.warszawa

 

Źródło: rodzina.wiara.pl

You may also like

Facebook