Zaproszenie na I Małopolski Marsz dla Życia i Rodziny

by

9 października br. po raz pierwszy w historii odbędzie się I Małopolski Marsz dla Życia i Rodziny. Marsz rozpocznie się o godz. 10.00 uroczystą Mszą Świętą koncelebrowaną pod przewodnictwem J. Em. ks. kard. Stanisława Dziwisza w Sanktuarium Świętego Jana Pawła II w Krakowie – Łagiewnikach.

 

„Po zakończeniu Mszy Świętej wyruszymy z relikwiami Św. Jana Pawła II – największego obrońcy życia człowieka – do kościoła św. Wojciecha na Rynku Głównym. Dla osób starszych, rodzin z małymi dziećmi przewidziano krótszą trasę: z kościoła św. Józefa w Rynku Podgórskim, w którym odprawiona zostanie Msza Święta o godz. 10.30”, pisze w zaproszeniu na marsz p. Grażyna Kominek, prezes Zarząd Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej Archidiecezji Krakowskiej.

 

Marsz odbędzie się pod hasłem „Życiu – tak!” i jest ważnym elementem obchodzonych od wielu lat w Krakowie Dni Jana Pawła II.

 

Honorowy patronat nad Marszem objęli: J. Em. ks. kard. Stanisław Dziwisz – metropolita krakowski i Józef Pilch – wojewoda małopolski.

 

„Niech udział w tym marszu będzie wyrazem naszego zdecydowanego poparcia dla skutecznej ochrony życia każdego – bez wyjątku – człowieka od poczęcia po naturalny kres”, apelują organizatorzy.

 

Czytaj więcej: www.pro-life.pl

 

You may also like

Facebook