Zdrowi Płodni – A Ty znasz swój potencjał?

/Zdrowi Płodni – A Ty znasz swój potencjał?

Zdrowi Płodni – A Ty znasz swój potencjał?

Ruszył projekt pod nazwą Zdrowi Płodni – A Ty znasz swój potencjał? To spotkania edukacyjne dla ludzi pragnących świadomie zarządzać swoją płodnością. W Łodzi, Poznaniu, Lublinie i Warszawie odbędą się konferencje oraz warsztaty z udziałem ekspertów: lekarzy, położnych, psychologów i instruktorów metod rozpoznawania płodności. Pierwsze spotkanie odbędzie się 27 – 30 marca 2017 w Łodzi.

 

„Według ekspertów, płodność polskiego społeczeństwa spada. Nawet do 20 % par w ciągu roku mimo starań o dziecko nie zachodzi w ciążę. U tych osób rozpoznaje się niepłodność. Ludzie nie wiedzą, jak dbać o swoją płodność. Co więcej, nie wiedzą, kiedy właściwie są płodni” – czytamy na stronie internetowej projektu.

 

„Płodność nie jest jedynie opcją, którą z pomocą antykoncepcji możemy ustawić na „off”. Płodność kobiet i mężczyzn może być  poważnie zaburzona zarówno przez niedożywienie jak i przez otyłość, a także przez wiele innych czynników. Pokazuje to, że jest ona  wypadkową delikatnej równowagi w naszym organizmie. Ludzie świadomi jej wartości, potrafią wczytać się w język swojego ciała i podjąć działania mające na celu wzmocnienie swojego zdrowia. Niezwykle istotny jest nasz styl życia. Męska płodność – często pomijana – szczególnie szybko zmniejsza się w odpowiedzi na niekorzystne warunki środowiskowe i wewnętrzne, dlatego warto dbać o prawidłową dietę i codzienną aktywność fizyczną”.

 

Pomysłodawcą i organizatorem projektu jest Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Planowania Rodziny. Zadanie finansowane jest ze środków Narodowego Programu Zdrowia na lata 2016-2020.

 

Zapraszamy po więcej informacji na stronę internetową: zdrowiplodni.weebly.com

 

 

By | 2017-03-10T11:57:17+01:00 piątek, 10 marca 2017|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook