Życie jest dobrem, broń go! – Dzień Świętości Życia

/Życie jest dobrem, broń go! – Dzień Świętości Życia

Życie jest dobrem, broń go! – Dzień Świętości Życia

Dzień Świętości Życia ustanowiony został w Polsce przez Episkopat w 1998 r. i jest obchodzony 25 marca – w uroczystość Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny. Inicjatywa biskupów jest odpowiedzią na wezwanie Jana Pawła II. W encyklice „Evangelium vitae” czytamy, że podstawowym jego celem jest „budzenie w sumieniach, w rodzinach, w Kościele i społeczeństwie świeckim wrażliwości na sens i wartość ludzkiego życia w każdym momencie i w każdej kondycji”.

Każdego roku 25 marca Kościół katolicki obchodzi Dzień Świętości Życia. Ustanowiony w 1995 roku przez Jana Pawła II ma uwrażliwiać sumienia na wartość ludzkiego życia – niezależnie od etapu jego rozwoju i kondycji, od poczęcia do naturalnej śmierci. Każda osoba ma wartość i niezbywalną godność, której nikt nie może jej odebrać. Ludzkie życie jest święte, ponieważ jest darem Boga.

Dlatego chcemy dzisiaj przypomnieć słowami Matki Teresy z Kalkuty, że każde życie jest dobrem! Niesie ze sobą szanse, nadzieje, obietnicę. Jest bogactwem, wyzwaniem i miłością. Jest dobrem, które trzeba bronić!

Drodzy Przyjaciele Fundacji JEDEN Z NAS, bardzo Wam dziękujemy, że przez te wszystkie lata jesteście z nami!

 

Obchodzony 25 marca Dzień Świętości Życia był co roku czasem, w którym podejmowano duchowe adopcje dziecka poczętego i w którym odbywały się także uliczne marsze i modlitwy. W tym roku, ze względu na sytuację epidemiczną nie odbędą się uroczystości z licznym udziałem wiernych. Można jednak wziąć w nich udział za pośrednictwem internetu, a aktu Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego dokonać w zaciszu własnego mieszkania.

Dzieło duchowej adopcji powstało po objawieniach w Fatimie, stając się odpowiedzią na wezwanie Matki Bożej do modlitwy różańcowej, pokuty i zadośćuczynienia za grzechy. W roku 1987 została przeniesiona do Polski. Pierwszy ośrodek duchowej adopcji powstał w kościele OO Paulinów w Warszawie. Stąd rozprzestrzenia się na cały kraj i poza jego granice.

W dowolnym momencie można przyłączyć się do Dzieła Duchowej Adopcji poprzez rozpoczęcie dziewięciomiesięcznej modlitwy za dziecko poczęte. Jest to modlitwa w obronie poczętego życia, a zarazem osobiste wypełnienie Jasnogórskich Ślubów Narodu oraz pomoc dla osób cierpiących z powodu grzechu aborcji.

By | 2021-04-27T10:16:44+02:00 czwartek, 25 marca 2021|Federacja, Wszystkie|

About the Author:

Facebook