10. edycja Rajdu dla Życia

/10. edycja Rajdu dla Życia

10. edycja Rajdu dla Życia

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży po raz 10 organizuje Rajd dla Życia. Tegoroczna edycja przebiega pod hasłem: „Zanim ukształtowałem cię w łonie matki, znałem cię, nim przyszedłeś na świat, poświęciłem cię” (Jr 1,5a).

Celem Rajdu dla Życia są: promocja świętości życia, zwiększenie świadomości dotyczącej form pomocy dla osób znajdujących się w trudnej sytuacji, materialne wsparcie instytucji i organizacji zaangażowanych w obronę życia. – Chcemy edukować młodych, że każdy z nas powinien być obrońcą życia. Jest to też możliwość do aktywnego spędzania czasu, jak też zdobycia cennych informacji – mówi Kamila Ciupińska, Prezes Zarządu Diecezjalnego Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej.

W tym roku, ze względu na pandemię, rajd przybierze inną formę i będzie przygotowywany w diecezjach. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej przygotowało konferencję na temat obrony życia poczętego, pielgrzymkę rowerową do sanktuarium bł. Karoliny Kózkówny, akcję „30 kilometrów na 30-lecie reaktywacji KSM” oraz szereg materiałów promujących postawę pro-life.

Konferencja odbędzie się 5 września 2020 roku o godz. 10.00 w piwnicy „Pod Orłami” przy ul. Wiślnej 12 w Krakowie. Prelegentami będą członkowie Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka, ks. dr Paweł Gałuszka, Dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Rodzin Kurii Metropolitalnej w Krakowie i diecezjalni animatorzy Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

Do 30 sierpnia trwają zapisy na dwudniową pielgrzymkę rowerową do sanktuarium bł. Karoliny Kózkówny w Zabawie. Cykliści wystartują z Krakowa 5 września rano. W obie strony pokonają łącznie ok. 180 km. Na pielgrzymkę obowiązują zapisy za pośrednictwem formularza: https://docs.google.com/…/1R9uPe54dQVVguXWaBP0eDkwaGo…/edit…

Również 5 i 6 września krakowski KSM organizuje akcję „30 kilometrów na 30-lecie reaktywacji KSM”. Weekendową aktywność fizyczną (spacer, bieg, jazdę na rowerze, rolkach, itp.) należy udokumentować screenami z aplikacji mierzącej osiągnięcia sportowe, a potem opublikować pod postami wydarzenia na Facebooku lub wysłać na maila [email protected]. Dzięki sponsorom kilometry zostaną przeliczone na złotówki i przekazane na rzecz Domu Samotnej Matki prowadzonego w Krakowie przez siostry nazaretanki.

Ponadto krakowski KSM w ramach Rajdu dla Życia na stronie internetowej i w mediach społecznościowych publikuje materiały promujące postawę pro-life.

W organizacji 10. Rajdu dla Życia w Archidiecezji Krakowskiej Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży współpracuje z Polskim Stowarzyszeniem Obrońców Życia Człowieka. Patronat honorowy nad Rajdem sprawuje metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski.

Źródło: diecezja.pl
By | 2020-08-27T08:26:27+02:00 czwartek, 27 sierpnia 2020|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook