13 lipca – Dzień Męża i Żony

/13 lipca – Dzień Męża i Żony

13 lipca – Dzień Męża i Żony

Rycerze Kolumba zachęcają do radosnego przeżywania święta małżonków, w którym przed Bogiem przyrzekli sobie miłość, wierność i uczciwość małżeńską. 13 lipca po raz kolejny obchodzony będzie Dzień Męża i Żony.

 

„Prawdziwy związek kobiety i mężczyzny musi być przypieczętowany sakramentem małżeństwa, który małżonkom daje siłę i jest początkiem nowej rodziny, w której wychowują się dzieci. Jest to najmniejsza komórka społeczna, która musi być szczególnie chroniona. Aby rodzina była silna, małżonkowie muszą wciąż dbać i pielęgnować swoja miłość, a także zachowywać wzajemną wierność” – mówią pomysłodawcy święta. „Oczywiście nadal trzeba pamiętać, że najważniejszym świętem małżonków jest każda rocznica ich ślubu, którą świętować powinni szczególnie uroczyście”.

 

13 lipca to dzień, w którym zawarli sakrament małżeństwa św. Zelia i Ludwik Martin – rodzice św. Teresy od Dzieciątka Jezus, pierwsza kanonizowana para w Kościele katolickim (Więcej o małżeństwie Zelii i Ludwika Martin: tutaj).

 

„Chcemy zachęcić małżonków do wspólnego wypraszania łask u Boga szczególnie w tym dniu, aby owocowało to trwałością i świętością małżonków i ich rodzin. Może przy wspólnej modlitwie wieczornej polecają siebie przez wstawiennictwo świętych: Zelii i Ludwika Martin, bo skoro im udało się wychować pięć córek z których każdą Bóg wezwał do swojej służby, a między nimi św. Tereskę, oraz oni sami doszli do świętości, to na pewno takie małżeństwo wie jak poradzić sobie z obecnymi problemami i dojść na końcu życia do Boga. Można również pomyśleć w tym dniu o odnowieniu przyrzeczeń małżeńskich” – zachęcają Rycerze Kolumba.

 

„Proponujemy, aby w tym wyjątkowym dniu, małżonkowie odnosili się do siebie szczególnie ciepło i przeżyli tej dzień najlepiej jak potrafią. A wtedy może łatwiej będzie przeżywać kolejne dni w radości i miłości małżonków”.

 

By | 2018-07-12T14:42:37+02:00 czwartek, 12 lipca 2018|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook
Dołącz do nas  - będziesz otrzymywał aktualne informacje dotyczące akcji.

email marketing powered by FreshMail
 
Zapraszamy również do subskrybowania naszego Newslettera Bioetycznego!

email marketing powered by FreshMail