Anglia i Walia – co 3 minuty ginie dziecko w wyniku aborcji

/Anglia i Walia – co 3 minuty ginie dziecko w wyniku aborcji

Anglia i Walia – co 3 minuty ginie dziecko w wyniku aborcji

Blisko 200 000 nienarodzonych dzieci zostało abortowanych w Anglii i Walii w 2017 roku – wskazują najnowsze dane. Mniej więcej co 3 minuty jedno dziecko traci życie w wyniku aborcji.

 

Ponad 3 000 aborcji zostało wykonanych z powodu „ryzyka” niepełnosprawności dziecka. Najwięcej aborcji odnotowano u kobiet pomiędzy 20 a 24 rokiem życia.

 

Organizacje pro-life na powyższe statystyki zareagowały głębokim zaniepokojeniem. Kobiety potrzebują lepszego rozwiązania niż aborcja – czytamy na stronie The Christian Institute.

 

Statystyki rządowe opublikowane zostały w zeszłym miesiącu i wskazują na wzrost liczby dokonywanych aborcji w Anglii i Walii o 2,3% w 2017 roku. Odnotowano również, że:

 

  • 98% aborcji zostało sfinansowanych przez podatników za pośrednictwem National Health Service (NHS);
  • 9 na 10 aborcji przeprowadzono przed 13.tygodniem ciąży;
  • Wykonano 3158 aborcji ze względu na „ryzyko” narodzin dziecka „poważnie upośledzonego”;
  • Prawie 40% kobiet, które dokonały aborcji w 2017 roku, przerwało już w swoim życiu wcześniej ciążę.

 

Clare Plasom-Scott z organizacji charytatywnej Life ostrzega, że „każda aborcja stanowi osobisty kryzys dla kobiety, która jest tak zdesperowana, że ​​wierzy, że zakończenie życia jej dziecka jest jedyną opłacalną opcją”. Podkreśliła też, że „każda aborcja kończy życie nienarodzonego dziecka” i powiedziała, że ​​organizacja nadal będzie „zapewniać głos nienarodzonym, a także opiekę i wsparcie, których kobiety w kryzysie potrzebują i na które zasługują”.

 

Philippa Taylor, szefowa działu publicznego w Christian Medical Fellowship, wyciągnęła ze statystyk wstrząsający wniosek – co 2,7 minuty w 2017 roku miała miejsce jedna aborcja.

 

Źródło: www.christian.org.uk

By | 2018-07-12T14:35:13+02:00 czwartek, 12 lipca 2018|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook