15. wybudzenie w „Budziku dla dorosłych”

/15. wybudzenie w „Budziku dla dorosłych”

15. wybudzenie w „Budziku dla dorosłych”

To już 15. pacjent, który wybudził się ze śpiączki w klinice „Budzik dla dorosłych” w Olsztynie. Na przyjęcie do szpitala czeka kolejnych 600.

Cztery miesiące temu do „Budzika dla dorosłych” funkcjonującego w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Olsztynie trafił 51-letni Dariusz z Gdańska, który uległ wypadkowi samochodowemu. – Był to jeden z najtrudniejszych przypadków, z którym mieliśmy do czynienia. Wstępnie stan pacjenta był określany jako nieodwracalne uszkodzenie mózgu, ale jak widać „Budzik” pracuje i udało się. Jesteśmy bardzo szczęśliwi – wyjaśnia dr n. med. Łukasz Grabarczyk, kierownik kliniki „Budzik dla dorosłych”.

Po intensywnej terapii Dariusz wraca do zdrowia, ale przed nim jeszcze długa droga. – W tej chwili pacjent mówi, stawia pierwsze kroki, ma jeszcze zaburzenia pamięci, ale ta pamięć powoli będzie mu wracała. W ciągu miesiąca uda się do domu – dodaje dr Grabarczyk.

6 lutego klinikę w Olsztynie opuściła o własnych siłach pacjentka z Łodzi.

W olsztyńskim „Budziku” znajduje się 8 łóżek, a na przyjęcie czeka aż 600 pacjentów. Ze względu na tak ogromne zapotrzebowanie w Warszawie przy Mazowieckim Szpitalu Bródnowskim powstanie druga klinika dla dorosłych w śpiączce.

Czytaj więcej na: mp.pl
By | 2019-02-13T19:25:32+01:00 środa, 13 lutego 2019|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook