Stolica Apostolska na Szczycie Humanitarnym ONZ: „Nie ma czegoś takiego jak międzynarodowe prawo do  aborcji”

/Stolica Apostolska na Szczycie Humanitarnym ONZ: „Nie ma czegoś takiego jak międzynarodowe prawo do  aborcji”

Stolica Apostolska na Szczycie Humanitarnym ONZ: „Nie ma czegoś takiego jak międzynarodowe prawo do  aborcji”

Na Światowym Szczycie Humanitarnym ONZ w Istambule Stolica Apostolska przypomniała o potrzebie ochrony nienarodzonych dzieci. Podkreśliła wobec państwowych przywódców, że nie ma czegoś takiego jak międzynarodowe prawo do  aborcji. Watykan odrzucił europejskie propozycje stworzenia nowego prawa do aborcji w ramach konwencji genewskich.

 

Oświadczenie Stolicy Apostolskiej jest odpowiedzią na europejskie wysiłki zmierzające do tego, by dzieci poczęte w wyniku gwałtów podczas zbrojnych konfliktów traktować jako „wojenne rany”, które należy abortować, aby „uzdrowić” matkę.

 

Watykański Sekretarz Stanu, Pietro Parolin, podczas pierwszego w historii szczytu humanitarnego ONZ mówił, że celem tej konferencji jest wsparcie uchodźców i pomoc 130 milionom ludzi żyjących w kryzysie humanitarnym. Dania tymczasem zapowiedziała finansowanie „zdrowia i praw seksualnych i reprodukcyjnych” , a także „prawo do wyczerpującej edukacji seksualnej, w tym prawo do aborcji”. Holandia również, kolejny poważny donator ONZ, powiedziała, że „kobiety i dziewczęta powinny mieć dostęp do seksualnych i reprodukcyjnych usług zdrowotnych oraz zabezpieczenia antykoncepcyjnego, bezpiecznej aborcji i opieki po gwałcie”.

 

Obrońcy dzieci poczętych w wyniki gwałtu wskazują, że skupienie się w tych przypadkach na aborcji znacznie utrudnia pomoc kobietom. Zgłosili oni, że tysiące dzieci, których poczęcie nastąpiło w dramatycznej sytuacji przemocy seksualnej, cierpi teraz z powodu stygmatyzacji i dyskryminacji. Okazuje się, że o wiele więcej doznaje cierpiani z powodu odrzucenia wynikającego z okoliczności swojego poczęcia i narodzin, aniżeli ze strony uzbrojonych grup takich jak ISIS czy Boko Haram.

 

Stolica Apostolska stanęła w obronie dzieci poczętych w wyniku gwałtu zachęcając instytucje religijne i katolickie organizacje do towarzyszenia ofiarom przemocy seksualnej. Wskazała, że te sytuacje wymagają skutecznej i ciągłej opieki psychologicznej, duchowej i materialnej – zarówno samym dzieciom, jak i ich rodzinom.

 

Źródło: c-fam.org

By | 2016-06-01T16:53:06+02:00 środa, 01 czerwca 2016|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook
Dołącz do nas  - będziesz otrzymywał aktualne informacje dotyczące akcji.

email marketing powered by FreshMail
 
Zapraszamy również do subskrybowania naszego Newslettera Bioetycznego!

email marketing powered by FreshMail