Jakub Bałtroszewicz: Jeżeli nie teraz, to kiedy?

/Jakub Bałtroszewicz: Jeżeli nie teraz, to kiedy?

Jakub Bałtroszewicz: Jeżeli nie teraz, to kiedy?

Nigdy wcześniej od ponad ćwierć wieku nie byliśmy tak blisko znacznego zwiększenia ochrony życia dzieci w Polsce – napisał Jakub Bałtroszewicz w najnowszym newsletterze do przyjaciół Fundacji JEDEN Z NAS o zaplanowanym na czwartek posiedzeniu Trybunału Konstytucyjnego w sprawie zbadania konstytucyjności tzw. przesłanki eugenicznej do aborcji. – W czwartek na Polskę będzie patrzyła nie tylko cała Europa, ale i świat. Niech z Polski wyjdzie iskra, która zmieni oblicze tego świata. Jeżeli nie teraz, to kiedy? – pyta Jakub Bałtroszewicz.

 

Poniżej publikujemy pełną treść najnowszego newslettera do Przyjaciół Fundacji JEDEN Z NAS:

Szanowni Państwo!
Drodzy Przyjaciele Fundacji JEDEN Z NAS!

Już jutro – w czwartek o godzinie 11:00 – ma odbyć się posiedzenie Trybunału Konstytucyjnego (jeżeli nie zostanie odwołane jak to, które miało odbyć się wczoraj), który zdecyduje czy życie nienarodzonego dziecka, u którego podejrzewa się chorobę lub niepełnosprawność jest chronione konstytucyjnie, czy też w świetle polskiego prawa takie dziecko może umrzeć poprzez aborcję.

Nigdy wcześniej od ponad ćwierć wieku nie byliśmy tak blisko znacznego zwiększenia ochrony życia dzieci w Polsce. Z powodu tzw. aborcji eugenicznej oficjalnie zabija się ponad 1000 dzieci rocznie. Gdyby została zakazana, liczba tzw. „legalnych aborcji” diametralnie by się zmniejszyła. Żadne dziecko, u którego podejrzewa się zespół Downa czy Turnera, nie mogłoby być z tego powodu zabite. A obrońcy życia mogliby się zająć tym, czego tak naprawdę pragną najbardziej: działalnością pomocową, wspieraniem matek i dzieci, szukaniem rozwiązań systemowych dla chorych i niepełnosprawnych, dzięki którym aborcja byłaby upiorem przeszłości, a każdy człowiek otrzymałby pomoc, która jest konieczna dla godnego życia.

Nie bez znaczenia jest dla nas, że rozprawa ma odbyć się w dzień liturgicznego wspomnienia św. Jana Pawła II. Kiedy przez ostatnie 9 dni modliliśmy się w Nowennie za sędziów Trybunału, Ojciec Święty wydawał się być przy nas modląc się i wyjednując z nami to, o czym zawsze marzył dla Polski – odwagę budowania cywilizacji życia.

Jako Fundacja wydaliśmy oświadczenie, w którym mówimy o nowym otwarciu, o obudzeniu się w świecie Nowego Humanizmu, szacunku dla każdego człowieka. Jako Polska Federacja Ruchów Obrony Życia i Rodziny apelowaliśmy o dostrzeżenie, że konstytucyjna ochrona życia powinna dotyczyć w sposób oczywisty tych, którzy poprzez chorobę czy niepełnosprawność są najbardziej wrażliwą częścią społeczeństwa. Jako Europejska Federacja ONE OF US wyraziliśmy nadzieję, że Polska ma szansę stać się źródłem nadziei dla całej Europy, szczególnie w krajach, które prawie ją utraciły.

Na „ostatniej prostej” mamy jeszcze prośbę do każdego z Państwa. Chociaż nie chcemy wywierać nacisku na niezależny organ sądowniczy, to jednak opinia publiczna potrzebuje świadectwa danego nie tylko konstytucyjnym, ale i naszym osobistym wartościom. Warto zrobić to poprzez petycję [TUTAJ]. W tych ważnych dniach warto też rozesłać ją wśród swoich znajomych, by niezależnie od zmian prawnych, na które wszyscy liczymy, budować trwałą i stabilną kulturę życia. W tych ostatnich godzinach módlmy się również o odwagę stanięcia po stronie nienarodzonych.

W czwartek na Polskę będzie patrzyła nie tylko cała Europa, ale i świat. Niech z Polski wyjdzie iskra, która zmieni oblicze tego świata. Jeżeli nie teraz, to kiedy?

Wszystkiego dobrego!

Jakub

Zachęcamy do subskrypcji newslettera Fundacji JEDEN Z NAS, a także Newslettera Bioetycznego. Zostaw swój e-mail, a będziesz otrzymywał aktualne informacje ze świata pro-life.

By | 2020-10-28T09:57:35+01:00 środa, 21 października 2020|Federacja, Wszystkie|

About the Author:

Facebook