200. spotkanie modlitewne w intencji rodzin i obrony życia poczętego

by FUNDACJA JZN
Msza święta w intencji rodzin i obrony życia poczętego była w czwartek centralnym punktem 200. spotkania modlitewnego w Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. Odbywają się one w każdy pierwszy czwartek miesiąca od 16 lat. Eucharystii przewodniczył ks. bp Adrian Galbas, biskup pomocniczy diecezji ełckiej.

Tematem przewodnim spotkania w nowym roku, który jest poświęcony ziemskiemu opiekunowi Chrystusa, było zawołanie: „Święty Józefie bądź nam orędownikiem, pomocnikiem i przewodnikiem w chwilach trudnych”. Kaliskie spotkanie modlitewne rozpoczęło się nabożeństwem w intencji rodzin oraz obrony nienarodzonych dzieci.

Następnie zgromadzeni wysłuchali wykładu ks. Andrzeja Antoniego Klimka, red. naczelnego dwutygodnika „Opiekun”. Kapłan mówił za papieżem Franciszkiem o św. Józefie m.in. jako „Ojcu umiłowanym”.

– Papież wyraźnie podkreśla, że chodzi o to umiłowanie, jakim my otaczamy św. Józefa. On jest naszym ojcem umiłowanym, ponieważ widzimy św. Józefa, który konkretnie i całym sercem poświęca się służbie Świętej Rodzinie – dwóm najcenniejszym Skarbom, jakie Pan Bóg dał w jego ręce i ludzkości: Synowi Bożemu Jezusowi oraz Jego Matce, Niepokalanej Maryi – powiedział ks. Andrzej Antoni Klimek.

Centralnym punktem była Eucharystia, której przewodniczył i homilię wygłosił ks. bp Adrian Galbas, biskup pomocniczy diecezji ełckiej. Nawiązując do modlitwy w intencji ochrony życia, biskup zwrócił uwagę na rodziny wychowujące chore dzieci.

– Nie wiem, czy znacie takie osoby. Być może niektórzy z nich zdecydowali się przyjąć dziecko, Bogu chwała i dzięki im, także dlatego, że dali się przekonać nauczaniu Kościoła. To właśnie przy nich my, jako wspólnota Kościoła, musimy być pierwsi po to, aby okazać im konkret egzystencjalny, praktyczną miłość, która przejawia się w wychyleniu w stronę drugiego. Bardzo ważne jest to, by być pierwszym, nie czekać, aż oni przyjdą i poproszą o pomoc, bo być może nigdy nie przyjdą i nie poproszą – wskazał ks. bp Adrian Galbas.

Pierwsze czwartki miesiąca odbywają się w kaliskim sanktuarium już od 16 lat. To inicjatywa pierwszego biskupa kaliskiego Stanisława Napierały i ojca dr. Tadeusza Rydzyka, Dyrektora Radia Maryja. Pomysł narodził się po pierwszej pielgrzymce Ojca Świętego Jana Pawła II w 1997 r.

Źródło: radiomaryja.pl

You may also like

Facebook