23 miliony kobiet nie urodziło się w wyniku selektywnych aborcji

by FUNDACJA JZN
Naukowcy ze Stanów Zjednoczonych i Singapuru w swoich najnowszych badaniach szacują, że w latach 1970-2017, w związku z selektywną aborcją na świecie nie urodziły się ponad 23 miliony kobiet.

Tak zwany stosunek liczbowy dzieci obu płci (SRB) w normalnych warunkach wynosi około 1,05-1,06, co oznacza, że na każde 100 dziewczynek rodzi się przeciętnie 105-106 chłopców. Badania amerykańsko-singapurskiego zespołu pokazały, że w niektórych krajach SRB wynosi nawet 1,18.

„Aborcje przeprowadzone ze względu na płeć dziecka doprowadziły w niektórych krajach, przede wszystkim w Chinach i Indiach, do poważnego zachwiania równowagi urodzeń” – donosi RMF24.pl za czasopismem „Proceedings of the National Academy of Sciences”.

Wyniki badań pokazują, że największe straty selektywna aborcja przyniosła w utrzymujących do niedawna politykę jednego dziecka Chinach (11,9 miliona „brakujących” dziewczynek), a także Indiach (10,6 miliona). Wyraźne zaburzenie SRB można zauważyć także w Albanii, Armenii, Azerbejdżanie, Gruzji, Hong Kongu, Południowej Korei, Czarnogórze, na Tajwanie, w Tunezji i Wietnamie.

Analizę urodzeń w 202 krajach świata od 1970 do 2017 roku, za pomocą nowoczesnych metod statystycznych, przeprowadził zespół pod kierunkiem Leontine Alkemy z University of Massachusetts w Amherst i jej byłej doktorantki, Fengqing Chao z National University of Singapore.

Źródło: rmf24.pl

You may also like

Facebook