25 marca będziemy obchodzić Dzień Świętości Życia

by FUNDACJA JZN
Już 25 marca w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego będziemy przeżywać Dzień Świętości Życia ustanowiony przez świętego Jana Pawła II. Z tej okazji będą odbywać się liczne koncerty czy sympozja.

Dzień Świętości Życia to czas szczególnej modlitwy w intencji dzieci poczętych i nienarodzonych, których życie w łonie matki z różnych powodów jest zagrożone.

– 25 marca będzie Dzień Świętości Życia, kiedy staramy się zwrócić szczególną uwagę na to, że życie jest wielką wartością, darem od Pana Boga. Wydaje się, że do wielu ludzi ta prawda jeszcze nie dotarła – mówił ks. Piotr Zioło.

W tym dniu wiele osób podczas Mszy świętych podejmuje Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. W wielu miastach odbywają się także marsze w obronie życia i rodziny. Organizowane są również sympozja, koncerty, wystawy i przedstawienia – jak to w Woli Zabierzowskiej pt.: „Przysięga Hipokratesa”.

– Jego temat jest bardzo ważny. Mówi po prostu o ochronie życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Porusza problemy: aborcji, eutanazji, naturalnych metod leczenia niepłodności takie tematy, które niekoniecznie są bliskie młodzieży, która tutaj występuje, ale może dobrze, żeby się z nimi zetknęli zanim z nimi mogą się zetknąć w życiu dorosłym wskazała Maria Baran, nauczycielka z Woli Zabierzowskiej.

Dla Mateusza zagranie w przedstawieniu nie jest łatwe ze względu na rolę, którą odgrywa – w sztuce gra lekarza, który zabija swoje dziecko.

– To było bardzo trudne, jakaś taka wewnętrzna niezgoda na to wszystko, jakaś taka walka ze sobą, żeby jakoś to tak zagrać, aby naprawdę wczuć się to – zaznaczył Mateusz Jastrzębski.

Dla Patrycji udział w takim przedsięwzięciu jest niezwykle ważny. – To są jakieś wartości, które są mi bliskie, pokazane w bardzo przystępny sposób, nienarzucający, ale pokazujący to, co jest ważne, co należy przemyśleć, docierające w taki sposób, który może dotrzeć do jak największej ilości osób – akcentowała Patrycja Pilch.

Spektakl będzie można obejrzeć 24 i 31 marca w Domu Kultury w Woli Zabierzowskiej.

Źródło: radiomaryja.pl

You may also like

Facebook