4 tys. dzieci w jednym czasie podejmie się resuscytacji

by FUNDACJA JZN
To akcja na miarę naszego życia. Niemal 4 tys. pleszewskich przedszkolaków i uczniów w jednym czasie podejmie się resuscytacji krążeniowo-oddechowej na fantomach! A wszystko w ramach Światowego Dnia Przywracania Czynności Serca.

Akcja z okazji Światowego Dnia Przywracania Czynności Serca organizowana jest w Pleszewie po raz pierwszy. Z inicjatywą wyszli ratownicy medyczni, którzy zdają sobie sprawę, jak ważna jest umiejętność ratowania ludzkiego życia.

W przedsięwzięciu wezmą udział wszyscy uczniowie pleszewskich szkół podstawowych oraz przedszkolaki. 18 października punktualnie w samo południe odbędzie się wielka resuscytacja pod okiem ratowników medycznych. Na pleszewskim Rynku na 17 przygotowanych stanowiskach akcję przywracania czynności serca będą przeprowadzać uczniowie wszystkich klas ósmych oraz dwie grupy przedszkolne. Pozostali uczniowie będą ćwiczyć w szkołach i placówkach, w swoich salach gimnastycznych, na korytarzach i innych miejscach zorganizowanych przez dyrektorów. Najważniejsze, że wszyscy razem i w tym samych czasie! Całość potrwa pół godziny.

– Na pleszewskim Rynku będzie punkt dowodzenia akcją. Będą ratownicy medyczni, którzy przeprowadzą całą procedurę. Każdy uczeń będzie mógł przećwiczyć ratowanie życia ludzkiego zmieniając się co 30 sekund. Najważniejsze, by wyrobić w sobie odruch ratowania ludzkiego życia i nie bać się podjąć działań. Przedszkolaki na przykład będą ćwiczyć na… misiach, co na ich etapie rozwoju będzie na pewno efektywne  – informuje Anna Bogacz, rzecznik pleszewskiego ratusza.

Organizatorzy zapraszają także na Rynek wszystkich mieszkańców, którzy o godz. 12.30 pod okiem ratowników mogą poćwiczyć udzielanie pierwszej pomocy. To będzie wyjątkowa akcja na skalę całego kraju!

Źródło: pap-mediaroom.pl

You may also like

Facebook