40 Dni dla Życia – wielkopostna akcja legnickiego KSM

by FUNDACJA JZN
Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Legnickiej po raz kolejny organizuje akcję 40 Dni dla Życia. Inicjatywa wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych, gdzie znana jest jako „40 days for life”. Polega ona na nieustannej modlitwie w intencji życia poczętego przez 40 dni i 40 nocy od 6 marca do 14 kwietnia, co daje 960 godzin modlitwy, która ma olbrzymie znaczenie.

Na czym polega akcja? „O godzinie 13:00 w Środę Popielcową rozpocznie się krucjata modlitewna, która trwając do godziny 13:00 Niedzieli Palmowej będzie nieprzerwanie naszą modlitwą szturmowała Niebo w tych ważnych dla nas intencjach jakimi jest powstrzymanie świata przed zabijaniem dzieci nienarodzonych, a także pokój na świecie. 40 dni to tylko 960 godzin. Godzin, które mogą uratować życie!” – można przeczytać na stronach KSM diecezji legnickiej.

Każdy kto chce się włączyć w akcję, może sobie wybrać dogodny dla siebie termin i godzinę, a następnie poprzez kontakt z koordynatorami wydarzenia wpisać się do kalendarza modlitwy umieszczonego na stronie www.ksm.legnica.pl. Chodzi o godzinę dowolnej modlitwy (różaniec, koronka, litanie, itp.) w intencji życia. „Najważniejsze by modlitwa trwała cała godzinę, bo tylko wtedy możemy mówić o nieprzerwanej modlitwie. Zapraszamy wszystkich do zaangażowania się w akcję i dawania świadectwa wiary i wartości życia ludzkiego” – apelują organizatorzy.

Oprócz tego w diecezji legnickiej organizowany będzie Modlitewny Flash mob. Przez 40 dni będą organizowane spotkania o godzinie 15, by w Godzinę Miłosierdzia wspólnie modlić się Koronką do Miłosierdzia Bożego w intencji życia poczętego. Od 6 do 17 marca uczestnicy będą jednoczyć się na modlitwie w Legnicy, od 18 do 24 marca w Bolesławcu, od 25 do 31 marca w Kamiennej Górze, od 1 do 7 kwietnia w Lubinie, od 8 do 14 kwietnia w Polkowicach.

Źródło: ksm.legnica.pl, KAI

You may also like

Facebook