50 tys. osób uczestników Narodowego Marszu Życia i Rodziny na Słowacji

by FUNDACJA JZN
Ok. 50 tys. osób uczestniczyło w niedzielę w Bratysławie w Narodowym Marszu Życia i Rodziny organizowanym przez Konferencję Biskupów Słowacji i organizację pozarządową Kanet. Marsz zorganizowano po raz trzeci; poprzednie odbyły się w 2013 i 2015 roku.

Na wiecu, który poprzedził przemarsz przez Bratysławę, odczytany został manifest akcji.

„Życie każdego człowieka jest bezcenne i dlatego musi być chronione przez cały czas, gdy trwa, od poczęcia po naturalną śmierć” – napisali organizatorzy domagający się zakazu tzw. aborcji, a także wprowadzenia systemu, w którym państwo gwarantowałoby pomoc kobietom w niechcianej ciąży i znajdującym się w złej sytuacji społecznej. Domagano się także ochrony rodziny i małżeństwa jako związku kobiety i mężczyzny.

Arcybiskup Bratysławy ks. abp Stanislav Zvolenski dziękował uczestnikom, że traktują życie jako dar, którego nie można zastąpić. Jeden z działaczy prolife i organizator również poprzednich Narodowych Marszów Marek Michaliczka w swojej przemowie uznał, że liczny udział w niedzielnej akcji świadczy o tym, że temat ochrony dzieci nienarodzonych jest aktualny na Słowacji.

Źródło: PAP/radiomaryja.pl

You may also like

Facebook