6 faktów o nienarodzonych dzieciach w pierwszym trymestrze ciąży – warto je znać

by

Dzięki rozwojowi nowych technologii coraz trudniej zaprzeczyć człowieczeństwu nienarodzonych dzieci. Badanie ultrasonograficzne, które do lat 90. XX wieku było przeprowadzane jedynie rutynowo, dziś jest już powszechną praktyką i pozwala zobaczyć nam prawdziwie ludzkie cechy i ruchy u rozwijających się pod sercem matek małych istot. Portal „Live Action” przywołuje 6 faktów z życia nienarodzonych dzieci w pierwszym trymestrze ciąży.

 

https://www.facebook.com/PreciousLife.Ireland/videos/1680005652012558/

 

1. Ich serce zaczyna bić już w 16. dniu po zapłodnieniu

 

Przeprowadzone niedawno na Uniwersytecie w Oxfordzie badania dotyczące aktywności serca u myszy wykazały, że mięśnie serca zaczynają pracować znacznie wcześniej niż sądzono do tej pory. Naukowcy twierdzą, że ta aktywność odpowiada rozwojowi życia człowieka i że jego serce zaczyna bić już w 16. dniu po zapłodnieniu.

 

Fundacja na Rzecz Rozwoju Człowieka, pozarządowa organizacja edukująca w zakresie prenatalnego życia człowieka, dysponuje niesamowitym filmem, na którym widać bicie serce dziecka w około 30 dniu po zapłodnieniu (zobacz film TUTAJ). Zgodnie z nauką, wiemy, że nasze serce od momentu poczęcia do narodzenia uderza około 54 mln razy.

 

2. Dzieci przed ukończeniem trzeciego trymestru mogą odczuwać ból

 

Opublikowane na początku tego roku badanie wykazało – w przeciwieństwie do powszechnego przekonania, że ból może być odczuwany dopiero w około 20. tygodniu ciąży – że nienarodzone dziecko może odczuwać ból już w trzecim trymestrze. Co więcej, ból może być bardziej dotkliwy niż w późniejszym okresie ciąży z powodu „nierównomiernego dojrzewania neurofizjologii płodu”.

 

3. Potrafią ssać i połykać przed ukończeniem 10. tygodnia

 

Ukształtowane są wszystkie kończyny dziecka w tym czasie – choć są bardzo małe, to jednak można je dostrzec – potwierdzają to nawet sami aborterzy. Aby urosły potrzeba czasu i odżywiania. Dzieci w tym okresie reagują na dotyk i ćwiczą połykanie płynu owodniowego, co jest ważną umiejętnością po urodzeniu.

 

4. Kształtują się linie papilarne

 

W okresie do 10. tygodnia ciąży kształtują się u dzieci linie papilarne. Nie ma na świecie dwóch osób, które miałyby ten sam odcisk palców. To ich osobisty identyfikator, który będą nosić ze sobą przez całe życie.

 

5. Determinuje się prawo- lub leworęczność

 

Inną rzeczą, oprócz linii papilarnych, która sprawia, że jesteśmy wyjątkowi, jest to, czy jesteśmy prawo- lub leworęczni. U około 75% dzieci w fazie prenatalnej, determinuje się ta cecha przed ukończeniem ósmego tygodnia ciąży.

 

6. Często dzieci, u których w tym okresie wykryto chorobę, rodzą się zdrowe

 

Niestety, wielu rodziców decyduje się przerwać życie swojego dziecka, kiedy okazuje się, że istnieje prawdopodobieństwo wystąpienia u niego choroby lub niepełnosprawności. Jednak przeprowadzone przez prof. Magdalenę Zernicką-Goetz badania pokazują, że często dzieci, u których wykrywa się chorobę, rodzą się całkiem zdrowe. Według badaczki z Uniwersytetu Cambridge, wczesne wskaźniki różnych nieprawidłowości w rozwoju prenatalnym człowieka, często są trudne do oceny i zawodzą.

 

Od naszej pierwszej chwili istnienia (a zatem od zapłodnienia), każdy z nas ma swoje unikalne DNA, które wyznacza naszemu organizmowi „mapę drogową” dalszego rozwoju już przed narodzinami. Ludzie ciało jest niezwykle złożone i skomplikowane, co pokazuje nam przebieg naszego rozwoju od pojedynczej komórki do ruchów tuż przed narodzinami, które możemy zobaczyć nowoczesnej technologii.

 

 

Źródło: www.liveaction.org

Fot. www.pro-life.pl

You may also like

Facebook