64-latka urodziła bliźnięta

/64-latka urodziła bliźnięta

64-latka urodziła bliźnięta

Trzy lata temu 64-letnia Mauricia z Hiszpanii zaszła w ciążę poprzez metodę in vitro. Na świat przyszły bliźnięta. Dzieci jednak odebrano kobiecie i umieszczono je w rodzinie zastępczej.

Dopiero teraz zapadł wyrok w jej sprawie. Sąd uznał, że bliźnięta były w stanie „oczywistego zagrożenia”, a matkę określił jako „niezdolną do opieki”. Biegli dowiedli, że kobieta izolowała dzieci, nie utrzymując przy tym żadnych relacji rodzinnych i nie współpracując ze służbami socjalnymi. Jak głosiło uzasadnienie wyroku: cechy charakteru matki w sposób znaczący wpływały na rozwój psychologiczny małoletnich. U Mauricii rozpoznano zaburzenia paranoidalne, a fakt, że nie chciała podjąć leczenia zaważył na decyzji sądu.

Urodzone w 2017 roku bliźnięta przyszły na świat poprzez metodę in vitro w jednej z klinik w USA. Co ciekawe, kobieta poprzez zapłodnienie poza ustrojowe wcześniej urodziła córkę, która została zabrana przez opiekę społeczną. Obecnie uczy się w Kanadzie, gdzie mieszka z siostrą swojej matki.

Źródło: edziecko.pl
By | 2021-03-07T09:42:15+01:00 niedziela, 07 marca 2021|Bioetyka, Wszystkie|

About the Author:

Facebook