„9 miesięcy incognito” – nowy blog o rozwoju prenatalnym człowieka

/„9 miesięcy incognito” – nowy blog o rozwoju prenatalnym człowieka

„9 miesięcy incognito” – nowy blog o rozwoju prenatalnym człowieka

Spodziewasz się dziecka? Jesteś położną lub lekarzem? Interesujesz się rozwojem embrionalnym człowieka? – członkinie Studenckiego Koła Naukowego Embriologia przy Gdańskim Uniwersytecie Medycznym zapraszają do lektury bloga 9 miesięcy incognito, na którym można dowiedzieć się o tym, jak rozwija się dziecko dzień po dniu, czym jest i jakie są metody diagnostyki prenatalnej, jakie zmiany zachodzą podczas ciąży i porody oraz jak się do niego przygotować, a także poczytać o rożnych ciekawostkach z historii embriologii.

 

„Na świecie żyje ponad 7 miliardów ludzi. Każdy z nas jest inny – mamy różne karnacje, mówimy w różnych językach, każdy z nas ma swój charakter oraz jedyny, niepowtarzalny genom, który świadczy o naszej indywidualności. Jest jednak jedna rzecz, która nas wszystkich łączy. Jeden fakt, którego – jakkolwiek byśmy się nie starali – nie jesteśmy w stanie zmienić lub ominąć. Każdy z nas zanim pojawił się na świecie spędził mniej więcej 9 miesięcy w „mikroświecie” – macicy swojej mamy. 9 miesięcy incognito” – piszą na swojej stronie autorki bloga o rozwoju prenatalnym człowieka. „Mamy już wiele metod pozwalających na obserwacje i ocenę zmian, które zachodzą na tym tajemniczym etapie rozwoju człowieka, ale wciąż nie wszyscy mamy odpowiednia wiedzę”.

 

Autorkami projektu są Alicja, Paulina i Weronika – studentki kierunku lekarskiego, oraz Edyta i Joanna – studentki położnictwa. Członkinie Studenckiego Koła Naukowego Embriologia mają nadzieję, że opracowane w przystępny sposób i oparte na rzetelnych i naukowych informacjach  artykuły pozwolą wszystkim zainteresowanym „lepiej zrozumieć wyjątkowe procesy, które doprowadziły do naszych narodzin”.

 

BLOG 9 MIESIĘCY INCOGNITO

 

FACEBOOK – 9 miesięcy incognito

By | 2017-04-09T22:13:36+02:00 poniedziałek, 10 kwietnia 2017|Bioetyka, Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook
Dołącz do nas  - będziesz otrzymywał aktualne informacje dotyczące akcji.

email marketing powered by FreshMail
 
Zapraszamy również do subskrybowania naszego Newslettera Bioetycznego!

email marketing powered by FreshMail