95 tys. podpisów pod projektem ws. eutanazji

/95 tys. podpisów pod projektem ws. eutanazji

95 tys. podpisów pod projektem ws. eutanazji

Ponad 95 tys. Portugalczyków podpisało się pod projektem organizacji referendum w sprawie eutanazji. To głos sprzeciwu wobec prób jej legalizacji. Dokument został złożony w czwartek do jednoizbowego portugalskiego parlamentu, Zgromadzenia Republiki, przez organizację Federacja na Rzecz Życia (FPV).

Autorzy inicjatywy skrytykowali wypowiedzi polityków ugrupowań lewicowych, którzy domagają się przyspieszenia prac nad legalizacją eutanazji w okresie epidemii koronawirusa.

Warto przypomnieć, że w lutym br. parlament Portugalii odrzucił możliwość głosowania nad podobnym obywatelskim projektem w sprawie organizacji referendum dotyczącym legalizacji eutanazji.

Rządząca Portugalią Partia Socjalistyczna (PS) chciałaby przeprowadzenia możliwie szybkiego głosowania w parlamencie nad popieranym przez większość parlamentarnych ugrupowań projektem ustawy legalizującej śmierć wspomaganą. Choć w lutym deputowani portugalskiej Partii Socjaldemokratycznej (PSD), największego ugrupowania opozycji, złożyli w parlamencie projekt dotyczący organizacji referendum w sprawie legalizacji eutanazji, to z powodu wprowadzonego w marcu stanu wyjątkowego, a następnie stanu klęski, dokument nie został jeszcze rozpatrzony.

Źródło: ekai.pl
By | 2020-06-25T09:55:16+02:00 czwartek, 25 czerwca 2020|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook
Dołącz do nas  - będziesz otrzymywał aktualne informacje dotyczące akcji.

email marketing powered by FreshMail
 
Zapraszamy również do subskrybowania naszego Newslettera Bioetycznego!

email marketing powered by FreshMail