Konkurs Bioetyczny dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych

by FUNDACJA JZN
Do 15 lutego mogą zgłaszać się szkoły, które chcą wziąć udział w Konkursie Bioetycznym dla uczniów szkół ponadgimnazjanych w Małopolsce. Główną nagrodą jest indeks na dowolny kierunek studiów na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie.

Celem konkursu jest „popularyzacja wyników badań etycznych nad medycznymi i pozamedycznymi ingerencjami w ludzkie życie w jego początkach, trwaniu i końcu, przy wykorzystaniu współczesnej wiedzy w zakresie biologii, embriologii, genetyki i biotechnologii”.

Konkurs adresowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych z województwa małopolskiego. Jak zapewniają organizatorzy, uczestnictwo w nim pozwoli dobrze przygotować się do matury, olimpiad przedmiotowych, a także studiów przyrodniczych, filozoficznych i medycznych.

Opiekun naukowy powinien wysłać wypełniony formularz zgłoszenia uczestnictwa szkoły w Konkursie Bioetycznym do 15 lutego. Etap szkolny w formie testu pisemnego odbędzie się 28 lutego (czwartek) dla wszystkich szkół biorących udział w konkursie. Finał konkursu odbędzie się 23 marca (sobota) na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie.

Organizatorem konkursu jest Międzywydziałowy Instytut Bioetyki UPJPII w Krakowie. Na stronie www.bioetyka.krakow.pl znajduje się regulamin konkursu, formularze zgłoszeniowe a także zagadnienia i lista lektur zalecana dla uczestników.

W ramach przygotowania uczniów do udziału w konkursie istnieje możliwość zorganizowania w szkołach wykładów oraz warsztatów o tematyce bioetycznej prowadzonych przez specjalistów współpracujących z Międzywydziałowym Instytutem Bioetyki UPJPII w Krakowie. Zajęcia są nieodpłatne, a wykładowcy dojeżdżają do szkół w obrębie województwa małopolskiego.

Nagrodą główną jest Diamentowy Indeks UPJPII, czyli indeks na dowolny kierunek studiów na Uniwersytecie Papieskim w Krakowie. Atrakcyjne nagrody książkowe ufundował sponsor konkursu – Medycyna Praktyczna.

Konkurs został objęty patronatem rektora Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II i Małopolskiego Kurator Oświaty.

 

 

Źródło: bioetyka.krakow.pl

You may also like

Facebook