Projekt inicjatywy ustawodawczej „Tak dla rodziny, nie dla gender” został skierowany do sejmowych komisji

by FUNDACJA JZN
Projekt inicjatywy ustawodawczej „Tak dla rodziny, nie dla gender” został skierowany do sejmowych komisji. Upadł wniosek o szybkie procedowanie i przejście od razu do drugiego czytania.

Inicjatywa ustawodawcza „Tak dla rodziny, nie dla gender” to projekt obywatelski, który dąży do wypowiedzenia Konwencji Stambulskiej i zastąpienia jej po pierwsze, okrągłym stołem antyprzemocowym w Polsce, po drugie, Międzynarodową Konwencją Praw Rodziny. Wczoraj posłowie zdecydowali, że projekt będzie dalej procedowany w sejmowych komisjach: sprawiedliwości oraz spraw zagranicznych.

– To, co przed chwilą żeście Państwo przyjęli do procedowania, to zezwolenie na przemoc domową; zielone światło dla oprawców, przyzwolenie na wypowiedzenie umowy międzynarodowej, która chroni ofiary przemocy – oznajmiła Barbara Nowacka z KO.

Barbara Nowacka z buduje narrację, w myśl której Konwencja Stambulska zapobiega przemocy wobec kobiet. Dokument nie wnosi jednak do polskiego prawa żadnych rozwiązań, które mogłyby prowadzić do ograniczenia przemocy domowej. Źle diagnozuje przyczyny przemocy. Szuka ich w tradycyjnych wartościach. A ponadto, wprowadza do polskiego prawa określenia i postulaty ściśle ideologiczne, realizujące politykę gender.

„W dyskusji o #KonwencjaStambulska rozum zderza się z socjotechniką i tanią grą emocjami” – napisał dr Tymoteusz Zych z Ordo Iuris na Twitterze.

Dr Tymotesz Zych powołał się na dane, które wskazują, że największe problemy z przemocą mają kraje, w których od lat wdraża się perspektywę gender.

Marek Jurek, który w Sejmie prezentował postulaty inicjatywy ustawodawczej, postanowił odpowiedzieć na zarzuty stawiane przez Barbarę Nowacką.

„Kampania odczłowieczania przeciwników gender, a przy okazji destrukcji debaty publicznej, ciągle trwa” – wskazał Marek Jurek z komitetu inicjatywy ustawodawczej „Tak dla rodziny, nie dla gender”, na Twitterze.

Sejm mógł pójść szybką ścieżką w sprawie wypowiedzenia Konwencji Stambulskiej. Wniosek o przejście od razu do drugiego czytania poparło 27 posłów z obozu władzy, z czego większość z Solidarnej Polski, a także Konfederacja i pojedynczy politycy z Kukiz’15 i PSL-u. Nie było zgody pozostałych ugrupowań, oraz większości posłów z obozu władzy [zobacz jak głosowali posłowie].

Źródło: radiomaryja.pl

You may also like

Facebook