Aborcja a zdrowie psychiczne kobiety – nowe badania

/Aborcja a zdrowie psychiczne kobiety – nowe badania

Aborcja a zdrowie psychiczne kobiety – nowe badania

British Journal of Psychiatry opublikowało wyniki nowych badań przeprowadzonych przez dr Priscillę Coleman, z których wynika, że kobiety, które poddały się aborcji stają przed prawie dwukrotnie większym ryzykiem wystąpienia u nich problemów ze zdrowiem psychicznym niż kobiety, które urodziły dziecko.

 

Badania dr Coleman opierają się na analizie 22 niezależnych od siebie badań na temat doświadczeń związanych z ciążą, w których łącznie przebadano 887 tys. kobiet, wśród nich 163 831 dokonało aborcji.

 

Wykazano, że aborcja jest związana z umiarkowanym lub silnie zwiększonym ryzykiem problemów psychologicznych. U kobiet, które przeszły aborcję, ryzyko wystąpienia problemów ze zdrowiem psychicznym wzrasta o 81%, natomiast blisko 10% przypadków problemów psychicznych jest bezpośrednio związanych z usunięciem dziecka.

 

Z badań wynika, że aborcja wiąże się z 34% ryzykiem wystąpienia zaburzeń lękowych, o 37% podnosi prawdopodobieństwo wystąpienia depresji, dwukrotnie zwiększa tendencję do nadużywania alkoholu, i trzykrotnie do sięgania po marihuanę.

 

„Artykuł został opublikowany w bardzo prestiżowym czasopiśmie, które jest uważane za jedno z najlepszych czasopism psychiatrycznych na świecie. Oznacza to, że został on szczegółowo sprawdzony przez szanowanych naukowców, a wyniki badań są wiarygodne dla lekarzy na całym świecie” – powiedział dr Coleman.

 

Źródło: www.lifenews.com

By | 2017-09-04T16:09:35+02:00 poniedziałek, 04 września 2017|Bioetyka, Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook