Chłopiec bez rąk

/Chłopiec bez rąk

Chłopiec bez rąk

Jak wiele młodych małżeństw, Richard i Linda Bannon chcieli założyć własną rodzinę. Ale Linda, najstarsza z piątki rodzeństwa, urodziła się z zespołem Holt-Orama. Choroba ta charakteryzuje się nieprawidłowościami w budowie szkieletu rąk i ramion, w przypadku Lindy – całkowitym brakiem rąk, oraz problemami z sercem. Może zostać przekazana dziecku nawet wtedy, gdy choruje tylko jedno z rodziców. Tak też się stało w przypadku małżeństwa państwa Bannon – ich synek Timmy również urodził się bez rąk.

 

Pomimo swojej niepełnosprawności Linda zawsze powtarza, że brak ramion w ogóle nie wpłynął na jej życie: jej rodzice traktowali ją tak samo jak jej rodzeństwo, a we wczesnej młodości poznała i poślubiła człowieka, który ją prawdziwie kocha i troszczy się o nią.

 

Gdy Linda była w ciąży, po badaniach ultrasonograficznych zaproponowano jej i jej mężowi aborcję. Jednak młode małżeństwo dostrzegało wartość życia małego Timmiego na długo przed jego urodzeniem, chcieli mieć dziecko i nigdy nie rozważali możliwości dokonania aborcji.

 

Dzięki wyborowi swoich rodziców Timmy może dziś chodzić do szkoły, pływać, a co najważniejsze – czuć się kochanym przez rodziców, którzy pomimo przeciwności i rad lekarzy wybrali życie.

 

 

Źródło: www.lifenews.com

By | 2017-09-04T16:13:29+02:00 poniedziałek, 04 września 2017|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook
Dołącz do nas  - będziesz otrzymywał aktualne informacje dotyczące akcji.

email marketing powered by FreshMail
 
Zapraszamy również do subskrybowania naszego Newslettera Bioetycznego!

email marketing powered by FreshMail