Aborcja – gdzie kończy się wolność, a zaczyna człowiek?

by

Pod hasłem „Aborcja – gdzie kończy się wolność, a zaczyna człowiek?” 25 kwietnia br. w Krakowie odbędzie się debata, podczas której goście podejmą gorący w ostatnim czasie temat aborcji. Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Studenci dla Rzeczypospolitej.

 

„W ostatnich dniach bardzo wiele emocji budzi obywatelski projekt ustawy zaostrzający prawo do aborcji. Samo pojawienie się projektu wywołało spory sprzeciw wśród niektórych grup społecznych, z czego wynikły również protesty uliczne. Niestety w obiegu informacji pojawiło się sporo przekłamań przekazywanych świadomie, ale i nieświadomie. Porozmawiamy o definicji początku życia, poszanowania godności człowieka już od poczęcia, omówimy kwestie prawne z tym związane oraz jak wygląda sytuacja z punktu widzenia medycyny i jej postępów w diagnostyce prenatalnej” – informują organizatorzy.

 

Gośćmi debaty będą ks. prof. Tadeusz Biesaga – bioetyk, lek. med. Maria Szczawińska – ginekolog, Karolina Dobrowolska – analityk Ordo Iuris, oraz Jakub Bałtroszewicz – prezes Fundacji Jeden z Nas.

 

Aborcja – gdzie kończy się wolność, a zaczyna człowiek?

 

You may also like

Facebook