Irlandzki Marsz dla Życia

by

Tegoroczny irlandzki wielki Marsz dla Życia All-Ireland for Life odbędzie się w Belfaście 2 lipca. Po raz dziesiąty wiele tysięcy ludzi wyjdzie na ulicę i złączy się w obronie najbardziej bezbronnych osób w społeczeństwie – niewinnych nienarodzonych dzieci.

 

Irlandzki marsz dla życia jest już tradycją, a obrońcy życia dostrzegają w nim dużą szansę na to, by ich głos został usłyszany. Ten rok jest pod tym względem szczególnie ważny, ponieważ Północna Irlandia w zeszłym roku znalazła się pod mocnym atakiem pro-aborcyjnych aktywistów. To istotne, że cała Irlandia jednoczy się wokół wspólnego celu, jakim jest zrozumienie i przyjęcie prawdy, że życie ludzkie stanowi wartość na każdym etapie swojego rozwoju.

 

Prawo Północnej Irlandii wpływa na ustawodawstwo w Dáil (niższa izba Parlamentu Irlandii Południowej), i odwrotnie. „To bardzo ważne dla Irlandczyków – tak z Północy, jak i z Południa – by spotykać się i mówić jednym głosem, oraz ogłaszać, że Irlandia jest pro-life” – podkreślają organizatorzy marszu.

 

You may also like

Facebook