„Aborcyjny statek” przy brzegu Meksyku

/„Aborcyjny statek” przy brzegu Meksyku

„Aborcyjny statek” przy brzegu Meksyku

Niespełna dwa miesiące po tym, jak „aborcyjny statek” dopłynął do Gwatemali i wywołał w niej fale protestów i sprzeciwów wobec zabijania nienarodzonych dzieci (Gwatemala powstrzymuje próbę wykonywania nielegalnych aborcji), holenderska grupa proaborcyjna wysłała kolejny taki statek na terytorialne wody Meksyku.

 

Statek prowadzony przez feministyczną grupę Women on Waves przypłynął do Meksyku w czwartek, i jak podają informacje prasowe, od razu rozpoczął przeprowadzanie aborcji. Członkowie grupy oświadczyli, że do niedzieli będą oferować kobietom bezpłatną aborcję do 9. tygodnia ciąży.

 

W Meksyku aborcja pozostaje nielegalna, za wyjątkiem kilku regionów, w których zgodnie z prawem można jej dokonać do 12. tygodnia ciąży.

 

Organizacja Women on Waves wysyła swój statek do krajów, w których prawo chroni nienarodzone dzieci oraz gdzie przeprowadzanie aborcji jest mocno ograniczone. Aby obejść przepisy prawa w tym względzie, aktywiści proaborcyjni zabierają kobiety na wody międzynarodowe. Women on Waves promuje radykalną politykę proaborcyjną na całym świecie.

 

W lutym tego roku organizacja ta została wyrzucona z Gwatemali przez jej wojsko. Podobna sytuacja miała już miejsce w 2012 roku w Maroko, gdzie władze kraju zablokowały wpłynięcie łodzi na swoje wody, oświadczając iż przeprowadzanie aborcji jest działaniem nielegalnym.

 

Women on Waves twierdzi, iż działa w oparciu „o wysokie medyczne standardy europejskie”. Trudno w to uwierzyć, jeżeli organizacja umożliwia zażycie pigułki aborcyjnej, po czym odpływa, pozostawiając kobiety bez żadnej opieki lekarza. Dostarczając kobietom na całym świecie pocztą pigułki powodujące poronienie i śmierć dziecka, grupa twierdzi iż działa w obronie praw człowieka. W takich przypadkach również nie zapewnia kobietom żadnej opieki medycznej, tymczasem naukowo potwierdza się wysokie ryzyko utraty zdrowia, a nawet życia u zażywających pigułki kobiet. Twórca tabletki aborcyjnej RU-486 zgłosił, że w wyniku jej stosowania zmarło co najmniej 29 kobiet. Kobiety, które doznały szkodliwych skutków zażycia tabletki, cierpiały między innymi infekcje bakteryjne, krwotoki, ciąże pozamaciczne i silne ataki serca.

 

Źródło: www.lifenews.com

Fot. www.youtube.com

By | 2017-04-21T13:39:09+02:00 piątek, 21 kwietnia 2017|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook
Dołącz do nas  - będziesz otrzymywał aktualne informacje dotyczące akcji.

email marketing powered by FreshMail
 
Zapraszamy również do subskrybowania naszego Newslettera Bioetycznego!

email marketing powered by FreshMail