Gwatemala powstrzymuje próbę wykonywania nielegalnych aborcji: „Będziemy bronić ludzkiego życia i prawa pro-life w naszym kraju”

by

Wojsko Gwatemali zablokowało działania organizacji Women on Waves, która wysyłając do tego kraju specjalny statek, chciała rozdawać kobietom pigułki aborcyjne i tym samym ominąć obowiązujące w Gwatemali przepisy prawa.

 

Przybycie do Gwatemali „statku śmierci” wywołało liczne sprzeciwy i protesty polityków i grup chrześcijańskich. Wojsko nie zezwoliło tej organizacji na kontynuowanie swoich działań na terenie kraju. Stwierdziło, że zostało w tej kwestii poinstruowane przez prezydenta Jimmy’ego Morales’a oraz oświadczyło, że będzie bronić ludzkiego życia i prawa pro-life w swoim państwie, uniemożliwiając takim grupom przeprowadzanie aborcji.

 

Grupa Women on Waves planowała zabrać na pokład pięć kobiet, wykorzystując w tym celu ponton, który miał je przetransportować na międzynarodowe wody.

 

W złożonym przez Women on Waves oświadczeniu organizacja ta stwierdza, że ich „statek został zatrzymany w sposób nielegalny”, a także oskarża wojsko o „utrudnianie legalnego protestu przeciw ograniczeniu w Gwatemali praw kobiet do bezpiecznej aborcji”.

 

Źródło: www.lifenews.com

You may also like

Facebook