Abp Auza – Stolica Apostolska angażuje się na rzecz praw kobiet

/Abp Auza – Stolica Apostolska angażuje się na rzecz praw kobiet

Abp Auza – Stolica Apostolska angażuje się na rzecz praw kobiet

Abp Bernardito Auza przypomniał o zaangażowaniu Stolicy Apostolskiej na rzecz obrony praw kobiet i ich godności.

 

Stolica Apostolska wraz ze wspólnotą międzynarodową pragnie przyczynić się do zagwarantowania kobietom pokoju i bezpieczeństwa, ale także wesperzeć je w jeszcze większym zaangażowaniu na rzecz budowania pokoju – mówił abp Bernardito Auza w czasie debaty poświęconej temu tematowi. Stały obserwator Stolicy Apostolskiej przy ONZ zwrócił uwagę na trzy podstawowe punkty  odnoszące się do respektowania godności kobiety.

 

Chodzi przede wszystkim o zapobieganie konfliktom poprzez umacnianie dialogu i negocjacji i jednocześnie zagwarantowanie, aby głos i udział kobiet w tym procesie był obecny. Należy też uczynić wszystko, aby zapobiec wszelkim formom przemocy wobec kobiet oraz zapewnić im ich podstawowe prawa i zadbać o ich interesy. I wreszcie – zaznaczył abp Auza – należy wspierać i chronić kobiety w sytuacjach pokonfliktowych, dbając o ich rozwój, eukację, bezpieczeństwo ekonomiczne i społeczne.

 

Stały obserwator Stolicy Apostolskiej przy ONZ zwrócił także uwagę, iż Kościół katolicki jest ciągle obecny i zaangażowany w sprawy dotyczące szacunku i praw kobiet.

 

Źródło: www.vaticannews.va

By | 2018-04-19T14:54:45+02:00 czwartek, 19 kwietnia 2018|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook