Abp Gądecki – „Prawna zgoda na aborcję eugeniczną stanowiła element ideologii nazistowskiej”

/Abp Gądecki – „Prawna zgoda na aborcję eugeniczną stanowiła element ideologii nazistowskiej”

Abp Gądecki – „Prawna zgoda na aborcję eugeniczną stanowiła element ideologii nazistowskiej”

Abp Stanisław Gądecki, który przewodniczył uroczystej Mszy św. na zakończenie wielkiego odpustu w sanktuarium Narodzenia NMP w Tulcach, zauważył, że w kontekście obchodów święta Narodzenia NMP warto podjąć postulat „usunięcia z polskiego prawa kwestii aborcji eugenicznej, czyli prawa do zabijania – z powodu uszkodzenia płodu – jeszcze nienarodzonych dzieci”.

 

Hierarcha podkreślił, że „prawna zgoda na zabijanie tych dzieci jest reliktem dawnych teorii eugenicznych, czyli nauk dążących do doskonalenia ludzkiej rasy”, co stanowiło istotny element ideologii nazistowskiej. W homilii zwrócił uwagę na związek narodzenia Maryi z życiem chrześcijańskim. Przywołując słowa papieża Franciszka z adhortacji „Amoris laetitia”, podkreślił, że „życia nie daliśmy sobie sami, ale je otrzymaliśmy. Wielki dar życia jest pierwszym podarunkiem, jaki dostaliśmy”.

 

„Dar nowego dziecka, które Pan powierza ojcu i matce, ma swój początek w przyjęciu, jest kontynuowany przez opiekę podczas życia doczesnego, a jego celem ostatecznym jest radość życia wiecznego” – zaznaczył abp Gądecki. Zauważył, że nie wszystkie dzieci, które przychodzą na świat, są chciane i oczekiwane.

 

„Jeśli dziecko przychodzi na świat w niechcianych okolicznościach, to rodzice lub inni członkowie rodziny, powinni uczynić wszystko, co w ich mocy, aby je przyjąć jako dar Boga i podjąć odpowiedzialność, aby je przyjąć z otwartością i miłością” – powiedział metropolita poznański.

 

Czytaj więcej: www.gosc.pl

By | 2018-09-03T13:23:30+02:00 poniedziałek, 03 września 2018|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook