Tele-Anioł: poszukiwani opiekunowie i wolontariusze osób starszych

/Tele-Anioł: poszukiwani opiekunowie i wolontariusze osób starszych

Tele-Anioł: poszukiwani opiekunowie i wolontariusze osób starszych

Tele-Anioł to specjalna opaska, dzięki której w szybki sposób można wezwać pomoc. Wciąż trwa nabór do tego małopolskiego projektu – i to nie tylko osób niesamodzielnych, ale także opiekunów i wolontariuszy, którzy będą pomagać osobom schorowanym i starszym w ich własnych domach – informuje serwis eKAI.

 

Do tej pory takim wsparciem zostało objętych ponad 350 osób starszych i niesamodzielnych, a dalszych 1200 oczekuje na włączenie do pionierskiego projektu Małopolski. Do 2020 r. pod skrzydła Tele-Anioła ma trafić 10 tys. potrzebujących wsparcia Małopolan.

 

Chętni mogą zgłosić się do projektu do 31 października lub do wyczerpania miejsc. Co ważne – obecnie są rekrutowane nie tylko osoby, które skorzystają z tej wyjątkowej formy opieki, ale także te, które będą ją realizować.

 

Zgodnie z założeniami projektu jego uczestnicy będą mogli także skorzystać ze specjalnych usług opiekuńczych, które będą świadczone w ich domach – zarówno przez fachowców, jak i w ramach pomocy sąsiedzkiej. „To nie tylko pomoc w zabiegach higienicznych, ale także wsparcie w codziennych obowiązkach – zakupach, przygotowaniu posiłków, drobnych porządkach, załatwieniu urzędowych formalności czy dotarciu na wizytę u lekarza. Czasem może być potrzebna tylko krótka rozmowa czy zwyczajny spacer” – wyjaśniono na stronach Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego.

 

Jak donosi KAI, poszukiwani są przedstawiciele następujących zawodów: opiekun środowiskowy, asystent osoby niesamodzielnej, pielęgniarz, opiekun osoby starszej, opiekun medyczny czy opiekun kwalifikowany w domu pomocy społecznej. Zostaną z nimi podpisane umowy na świadczenie usług opiekuńczych w ramach projektu Małopolski Tele-Anioł.

 

Zgłosić się mogą także osoby bez wykształcenia medycznego, które chcą poświęcić swój czas seniorom, osobom niesamodzielnym i niepełnosprawnym oraz wesprzeć je w codziennych czynnościach. W zamian przewidziano dla nich bezpłatne szkolenia z usług opiekuńczych i sąsiedzkich. Małopolska do udziału w projekcie zaprasza także wolontariuszy.

 

Szczegółowe informacje o kryteriach kwalifikacji i terminach naboru do projektu, a także o sposobach złożenia wniosku dostępne są pod adresem: www.malopolska.pl/teleaniol

 

Źródło: ekai.pl

By | 2018-09-03T13:23:41+02:00 poniedziałek, 03 września 2018|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook