Abp Gądecki przekazał papieżowi rysunki od dzieci z Ukrainy

by FUNDACJA JZN
Arcybiskup Stanisław Gądecki przekazał dziś Ojcu Świętemu Franciszkowi rysunki dzieci-uchodźców z Ukrainy. Dzieci dziękują Polsce za gościnność i proszą o pokój w ich kraju. Papież 28 marca przyjął na audiencji abp. Stanisława Gądeckiego, przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski. Głównym tematem spotkania Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski z Ojcem Świętym były aktualne kwestie związane z funkcjonowaniem Kościoła w Polsce w czasie trwającej wojny w Ukrainie. Podczas spotkania metropolita poznański przekazał Franciszkowi rysunki.

„Zostały one wykonane przez dzieci, które z racji wojny znalazły schronienie w jednym z ośrodków kościelnych w archidiecezji poznańskiej. Najbardziej uderza na nich słowo-prośba: mir – pokój” – mówi KAI bp Szymon Stułkowski.

Jeden z obrazków pokazuje domek w kolorach flagi Ukrainy wpisany w białoczerwone serce. Na innym dzieci napisały cyrylicą „Wy w naszych sercach” i „Chcemy pokoju”. „Inny z rysunków zawiera odciski palców dzieci wraz z ich imionami napisanymi po ukraińsku. Z obrazów narysowanych kredkami przebija ogromne pragnienie pokoju, troskę o najbliższych, w jakimś sensie są one też wołaniem o pomoc” – podkreśla bp Stułkowski.

W kościelnych budynkach archidiecezji poznańskiej przebywa ponad 4 tys. uchodźców z Ukrainy, głównie kobiet z dziećmi.

Źródło: KAI

You may also like

Facebook