Adoptował 42 niepełnosprawnych dzieci, które przeżyły aborcję

by FUNDACJA JZN
Założycielem „Wspólnota Dzieciątka Jezus” jest Tonio Tavares de Mello. Zdecydował się adoptować 42 niepełnosprawnych dzieci, z których wiele przeżyło „nieudaną” aborcję. – W obecnym, trudnym czasie pandemii nadal z wielką determinacją musimy bronić życia – zawsze, zawsze, zawsze! – mówi de Mello.

Wspólnota znajduje się w Brazylii, w Petropolis, około 50 mil na północ od Rio di Janeiro. Dzieci mają wiele poważnych problemów ze zdrowiem, m. in. porażenia mózgowe. W opiece i rehabilitacji pomaga wielu specjalistów.

Przesłaniem „Wspólnoty Dzieciątka Jezus” jest chronić życie, uznawać je i szanować od poczęcia do naturalnej śmierci – powiedział de Mello w wywiadzie dla Life Site News.

De Mello opowiedział, jak ucierpiała jego wspólnota z powodu koronawirusa. Wyjaśnił, że znajdowali się w przymusowej izolacji od 12 marca:

– Niektórzy moi synowie zostali dotknięci koronawirusem. Jeden z nich zmarł. Był w całkowitej izolacji i w ogóle nie mogliśmy się z nim kontaktować. To było jedno z najtrudniejszych i najsmutniejszych doświadczeń, jakie miałem w życiu. Cała wspólnota z olbrzymim lękiem przyjmowała brak możliwości pożegnania się z Rodrigo – powiedział. – Jego pogrzeb trwał zaledwie 20 minut, a my wszyscy także nie mogliśmy w nim uczestniczyć. – Ból wynikający z braku możliwości kontaktu z bliską osobą, kiedy ona oddaje duszę Bogu, rzeczywiście jest bardzo wielki – dodał.

Epidemia koronawirusa i związany z nią kryzys finansowy również mocno uszczuplił dotacje, dzięki którym wspólnota się utrzymuje. De Mello podkreśla jednak, że polega na „Opatrzności Bożej” i ufa, że dobrzy ludzie pomogą, aby mógł zapewnić dzieciom opiekę medyczną oraz konieczną żywność.

Źródło: hli.org.pl

You may also like

Facebook