Agata Kornhauser-Duda: Czy kobiety muszą być zmuszone do heroizmu? Mam wątpliwości

by FUNDACJA JZN
Stawiam pytanie, czy każdy jest zdolny do heroizmu i czy kobiety muszą być zmuszone do heroizmu – mam tutaj wątpliwości – pierwsza dama RP Agata Kornhauser-Duda w rozmowie z Polsat News przerwała milczenie w sprawie protestów, które odbywają się w kraju po decyzji Trybunału Konstytucyjnego.

Ja nie wyobrażam sobie, żebym mogła usunąć ciążę, nawet ciążę zagrożoną – mówiła w Polsat News Agata Kornhauser-Duda. Wynika to z moich przekonań, wynika to również z mojej wiary, ale także ze świadomości, że w tej niewyobrażalnie trudnej sytuacji nie zostałabym sama i miałabym wsparcie rodziny – tłumaczyła.

Dodała również, że przez ostatnie pięć lat poznała bardzo wiele kobiet, które pomimo tego, że miały takie prawo, nie zdecydowały się na usunięcie ciąży i wychowują ciężko upośledzone dzieci.

Poznałam również takie kobiety, które będąc w ciąży dowiedziały się, że ich dzieci zaraz po porodzie umrą – mam do tych kobiet ogromny, ogromny szacunek i uważam je za bohaterki – podkreśliła. Nie wiem, czy one same uważają się za bohaterki. Myślę, że mają do tego po prostu podejście jak każda inna matka – bezgranicznie kochają swoje dzieci . Stawiam pytanie, czy każdy jest zdolny do heroizmu i czy kobiety muszą być zmuszone do heroizmu – mam tutaj wątpliwości –  mówiła Pierwsza dama RP.

Źródło: www.pap.pl

You may also like

Facebook