Akademia Edukacji Bioetycznej w Gdańsku czeka na studentów

/Akademia Edukacji Bioetycznej w Gdańsku czeka na studentów

Akademia Edukacji Bioetycznej w Gdańsku czeka na studentów

Widoczna jest ogromna potrzeba mówienia ludziom o godności człowieka i jego wyjątkowości we wciąż zmieniającym się świecie – podkreśla dr Magdalena Rokicka, założycielka Akademii Edukacji Bioetycznej w Gdańsku.

W październiku AEB zainauguruje drugi rok działalności w Gdańsku. Opracowany przez dr Rokicką kurs składa się z 8 tematów. W czasie spotkań poruszane są m.in. zagadnienia: czym są embrion, zapłodnienie pozaustrojowe, diagnostyka prenatalna, aborcja eugeniczna, komórki macierzyste, opieka paliatywna i eutanazja. Dużą zaletą zajęć jest dostosowanie hermetycznego i specjalistycznego języka nauki do wymagań słuchaczy. Wykłady mają charakter popularnonaukowych warsztatów.

Spotkania odbywają się przy sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Gdańsku-Strzyży przy ul. Gomółki 9. Rozpoczynają się Eucharystią o godz. 18.

Obecnie skupiamy się na edukacji profilowanej, skierowanej do ludzi młodych, rodziców, nauczycieli i kapłanów. Nowy cykl edukacyjny zaczynamy 14 października i zapraszamy na niego młodzież od 15. roku życia, ponieważ chcemy, aby w swoich środowiskach stała się nośnikami naszej idei. Wszystkich zainteresowanych zajęciami oraz współpracą zachęcamy do kontaktu mailowego pod adresem: [email protected] – mówi M. Rokicka.

Magdalena Rokicka, założycielka Akademii, jest doktorem biologii molekularnej Uniwersytetu Gdańskiego Do współtworzenia Akademii zostali zaproszeni kapłani, absolwenci Uniwersytetu Nawarry w Pampelunie – ks. dr Jan Uchwat, moralista, i ks. dr Adam Jeszka, filozof.

Źródło: www.gdansk.gosc.pl
By | 2020-10-14T09:00:17+02:00 środa, 14 października 2020|Bioetyka, Wszystkie|

About the Author:

Facebook