[Alarmujemy!] Pandemia ułatwiła niepełnoletnim dostęp do środków wczesnoporonnych

/[Alarmujemy!] Pandemia ułatwiła niepełnoletnim dostęp do środków wczesnoporonnych

[Alarmujemy!] Pandemia ułatwiła niepełnoletnim dostęp do środków wczesnoporonnych

– Hormonalne środki antykoncepcyjne i wczesnoporonne w Polsce dostępne są bez żadnych ograniczeń również dla osób niepełnoletnich i nawet bez zgody i wiedzy ich rodziców. Wystarczy karta płatnicza, by po kilku minutach otrzymać receptę do realizacji w dowolnej aptece. Potrzebne są natychmiastowe i pilne działania Ministerstwa Zdrowia, by ten proceder natychmiast ukrócić – alarmuje Jakub Bałtroszewicz w najnowszym newsletterze do przyjaciół Fundacji JEDEN Z NAS.

 

Poniżej publikujemy pełną treść najnowszego newslettera do Przyjaciół Fundacji JEDEN Z NAS:

Szanowni Państwo!
Drodzy Przyjaciele Fundacji JEDEN Z NAS!

Wydawać by się mogło, że wakacje to sezon ogórkowy i na siłę trzeba szukać tematów, którymi organizacje pro-life mogą się zajmować. To tylko jednak niestety pozory, bo to właśnie ten czas jest bardzo często wykorzystywany przez cywilizację śmierci na działanie.

W dobie unowocześnień służby zdrowia i w czasie pandemii koronawirusa coraz popularniejsze stały się porady przez internet lub telefon, a recepta od lekarza przychodzi już teraz smsem lub na emaila. Wszystko to oczywiście dla ochrony pacjenta. Ale czy w każdym wypadku?

Natychmiast powstały strony internetowe, które reklamują e-recepty na „pigułkę dzień po” lub przedłużenie antykoncepcji hormonalnej, obiecując realizację zamówienia do 5 minut. Koszt takiej usługi to niecałe 50 zł, a dla potwierdzenia pełnoletności osoby kupującej wystarczy jej deklaracja, że jest pełnoletnia.

Tym samym hormonalne środki antykoncepcyjne i wczesnoporonne w Polsce dostępne są bez żadnych ograniczeń również dla osób niepełnoletnich i nawet bez zgody i wiedzy ich rodziców. Wystarczy karta płatnicza, by po kilku minutach otrzymać receptę do realizacji w dowolnej aptece. Potrzebne są natychmiastowe i pilne działania Ministerstwa Zdrowia (do którego oczywiście się zwróciliśmy), by ten proceder natychmiast ukrócić.

Niestety kolejne informacje również nie napawają optymizmem. W zeszłym roku w Polsce dokonano 1110 aborcji, w tym większość (1074) na podstawie przesłanki eugenicznej. Czy nasz Apel do Prezydenta RP odniesie skutek? Cały czas czekamy na odpowiedź. Czy Polska jest krajem na tyle odważnym, że przerwie zabijanie swoich najmłodszych obywateli tylko dlatego, że podejrzewa się je o chorobę? Z pewnością odpowiedź na te pytania uzyskamy w ciągu najbliższych trzech latach. Nie tracimy nadziei!

Robimy wszystko, by wspierać cywilizację życia, by żadna mama nie czuła się sama, by każde dziecko było chciane i kochane, by każdy ojciec umiał podjąć się odpowiedzialności za rodzinę. Musimy zmieniać mentalność społeczną, a możemy to osiągnąć jedynie poprzez szerzenie dobra, używając języka i działań, które nie budują negatywnych, toksycznych emocji, których jedynym celem jest dalsza polaryzacja! Musimy budować wspólnotę! Wspólnotę ludzi chroniących życie!

A robimy to wyłącznie dzięki Wam! Każda dowolna czy konkretna wpłata 20, 50 czy 100 zł daje nam taką możliwość i jestem Wam nieustannie za to wdzięczny! Do usłyszenia już po wakacjach!

Wszystkiego dobrego!

Jakub

Zachęcamy do subskrypcji newslettera Fundacji JEDEN Z NAS, a także Newslettera Bioetycznego. Zostaw swój e-mail, a będziesz otrzymywał aktualne informacje ze świata pro-life.

By | 2020-10-12T13:47:59+02:00 piątek, 21 sierpnia 2020|Federacja, Wszystkie|

About the Author:

Facebook