Liczba aborcji w województwie łódzkim. Zaskakujące dane

by FUNDACJA JZN
W ubiegłym roku w szpitalach woj. łódzkiego lekarze przeprowadzili 92 zabiegi przerywania ciąży. Aż 89 aborcji dokonano, ponieważ wynik badania prenatalnego wskazywał na duże prawdopodobieństwo ciężkiego, nieodwracalnego upośledzenia nienarodzonego dziecka lub na nieuleczalną chorobę zagrażającą jego życiu.

Dane udostępniło Ministerstwo Zdrowia. Najwięcej zabiegów – 46, wykonano u kobiet w wieku 35 lat i więcej, 20 u kobiet w wieku od 30 do 34 lat, a 18 u kobiet w wieku od 25 do 29 lat. Aż 89 aborcji dokonano, ponieważ wynik badania prenatalnego wskazywał na duże prawdopodobieństwo ciężkiego, nieodwracalnego upośledzenia nienarodzonego dziecka lub na nieuleczalną chorobę zagrażającą jego życiu.

W trzech przypadkach ciążę zdecydowano się przerwać, bo zagrażała zdrowiu ciężarnej.

Dla porównania: w 2018 r przeprowadzono 105 zabiegów, w 2017 r – 55, a w 2009 r – 33. Tylko raz w ostatniej dekadzie legalnie przerwano ciążę, która była wynikiem gwałtu. Ponad 90 proc. takich zabiegów wykonywanych w województwie przeprowadzanych jest w łódzkich szpitalach.

Aborcję wykonuje każdy szpital, który ma kontrakt z NFZ na położnictwo. Prawo w Polsce dopuszcza aborcję, gdy ciąża jest wynikiem gwałtu, zagraża życiu lub zdrowiu matki, u nienarodzonego dziecka stwierdzono ciężkie wady genetyczne lub jest ono obciążone chorobą zagrażającą życiu.

Źródło: www.expressilustrowany.pl

You may also like

Facebook