Alfie Evans nie żyje

/Alfie Evans nie żyje

Alfie Evans nie żyje

2-letni Alfie Evans zmarł w nocy w z piątku na sobotę w szpitalu w Liverpoolu. Cierpiał na niezdiagnozowaną dotąd chorobę neurologiczną.

 

W poniedziałek chłopiec został odłączony od aparatury podtrzymujące życie. Rodzice w ostatnich dniach toczyli o syna sądową batalię, chcąc przenieść go do włoskiego szpitala. Sprawą dziecka zajmował się także Ojciec św. Franciszek.

 

O śmierci chłopca poinformował na Facebooku jego ojciec Tom Evans. „Mój gladiator złożył broń i zyskał skrzydła o 2.30. (Jestem) kompletnie załamany. KOCHAM CIĘ, MÓJ CHŁOPCZYKU” – napisał tata Alfiego.

 

Wyraźmy ból, że doszło do takiej sytuacji i wsparcie dla rodziców zaangażowanych w próbę ocalenia dziecka – powiedział ks. prof. Paweł Bortkiewicz, bioetyk. „Cały ból i nadzieje, które były wyrażane poprzez próby ratowania jego życia trzeba przekuć w konkretny czyn. To jest znakomita okazja – choć bardzo tragiczna – żeby zjednoczyć ludzi walczących w obronie kultury życia, zjednoczyć pod patronatem śp. Alfiego. Jest rzeczą konieczną, abyśmy próbowali podjąć konkretne wysiłki, pamiętając o jego dramacie, który jak w soczewce skupia bezduszność prawa, bezduszność instytucji, skupia prymat instytucji sądowych i państwowych ponad ludzkim życiem, ponad wrażliwością rodziców” – wskazał ks. prof. Bortkiewicz.

 

Historia walki o życie chłopca poruszyła cały świat. Organizowano m.in. w czuwania modlitewne w jego intencji. Sprawa Alfiego Evansa spotkała się z żywym odzewem w Polsce. Wsparcie dla 2-latka i jego rodziny zadeklarował m.in. prezydent Andrzej Duda. Od środy trwały manifestacje w obronie chłopca przed ambasadą Wielkiej Brytanii w Warszawie. Temat 2-latka został też poruszony – na wniosek wicepremier Beaty Szydło – podczas posiedzenia rządu.

 

Źródło: www.radiomaryja.pl

 

Fot. Save Alfie Evans / Facebook

By | 2018-04-30T12:26:18+02:00 poniedziałek, 30 kwietnia 2018|Bioetyka, Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook
Dołącz do nas  - będziesz otrzymywał aktualne informacje dotyczące akcji.

email marketing powered by FreshMail
 
Zapraszamy również do subskrybowania naszego Newslettera Bioetycznego!

email marketing powered by FreshMail