Amerykańscy naukowcy o presji na dokonywanie niechcianych aborcji

/Amerykańscy naukowcy o presji na dokonywanie niechcianych aborcji

Amerykańscy naukowcy o presji na dokonywanie niechcianych aborcji

Z badań Charlotte Lozier Institute wynika, że aż 64 procent kobiet odczuwa presję innych osób, aby dokonać niechcianych aborcji. Niewielka część ciąż, w których dokonywana jest aborcja, jest rzeczywiście niechciana.

Naukowcy twierdzą, że kiedy kobieta doświadcza presji, by dokonać niechcianej pierwszej aborcji, to jest prawdopodobne, że ten stan się utrzyma i przyczyni się do szybkiej kolejnej aborcji. Z badań wynika, że 60 proc. kobiet, które dokonały aborcji, ponownie zdecydowały się na ten krok w drugiej ciąży.

„Przemysł aborcyjny chce, aby kobiety wierzyły, że odebranie niewinnego życia jest strategią na szczęście. To recenzowane badanie po raz kolejny udowadnia, że aborcja nie jest strategią – to tragedia. Tragedia dla dziecka, tak, ale także tragedia dla matki, która często jest zmuszana do aborcji, której nie chce, zamiast otrzymać wsparcie, którego potrzebuje, aby naprawdę zająć się jej osobistą sytuacją” – skomentował prezes Charlotte Lozier Institute Charles A. Donovan.

Badanie przeprowadzono w 17 stanach USA i dotyczyło ono ponad 2 mln kobiet korzystających z darmowej opieki medycznej w ramach Medicaid.

Źródło: opoka.org
By | 2021-07-14T08:19:10+02:00 środa, 14 lipca 2021|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook