„Anioły Perinatalne”. Niezwykły kalendarz-cegiełka

by FUNDACJA JZN
„Anioły Perinatalne” stały się głównym motywem kalendarza-cegiełki na 2021 rok. Tworzą go prace, które wykonali uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 65 w Bydgoszczy, pod okiem nauczycielki plastyki – Bożeny Redzik-Chlebosz. Środki ze sprzedaży kalendarza zostaną przeznaczone na Centrum Opieki Perinatalnej św. Łazarza w Bydgoszczy.

Kalendarz rozprowadzany jest w parafiach diecezji bydgoskiej i archidiecezji gnieźnieńskiej. To jedyne źródło pozyskiwania funduszy na funkcjonowanie hospicjum, choć zdarzają się również ofiary przekazywane na konto.

W poprzednich edycjach kalendarza wystąpiły rodziny, które chętnie włączyły się we wsparcie centrum. Pokazano różne oblicza macierzyństwa i ojcostwa, dzieciństwa. W tym roku ze względu na pandemię zdecydowano się na publikację prac uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 65 w Bydgoszczy, które pod okiem nauczycielki plastyki – Bożeny Redzik-Chlebosz wykonały prace przedstawiające Anioły Perinatalne.

– Podczas kwest w parafiach doświadczamy bardzo dużo życzliwości i wsparcia. Często padają słowa – „żebyśmy wytrwali”. Paradoksalnie, manifestacje uliczne zwróciły uwagę na problem hospicjów perinatalnych – zwłaszcza tych osób, które się tym nie interesowały – mówi Andrzej Mamys, wiceprezes Stowarzyszenia św. Łazarza.

Wszystkie pozyskane środki przeznaczane są na funkcjonowanie i rozwój Centrum Opieki Perinatalnej św. Łazarza i działalność statutową Rycerskiego i Szpitalnego Zakonu św. Łazarza z Jerozolimy – Stowarzyszenia Katolickiego.

Źródło: ekai.pl

You may also like

Facebook