Apel do posłów ws. aborcji eugenicznej

/Apel do posłów ws. aborcji eugenicznej

Apel do posłów ws. aborcji eugenicznej

Środowisko Medyczne Św. Rodziny kieruje list otwarty do posłów ws. obywatelskiego projektu ustawy „Zatrzymaj Aborcję”. Organizacja zrzeszająca lekarzy, pielęgniarki, położne i farmaceutów przedstawia w nim argumenty za przyjęciem tego projektu. Przekonuje, że obecna przesłanka eugeniczna jest sprzeczna z konstytucją i etyką zawodową lekarzy.

Przedstawiciele Środowiska Medycznego Św. Rodziny zauważają, że w wyniku legalnej tzw. aborcji na świat przychodzi najczęściej żywe dziecko, ale pozostawione bez pomocy medycznej umiera w cierpieniach z powodu uduszenia.

Najczęściej śmiertelnymi ofiarami tzw. aborcji eugenicznej stają się dzieci podejrzewane o zespół Downa lub Turnera. Dlatego medycy w liście otwartym wskazują na przykłady osób, które pomimo wrodzonych wad są darem dla społeczeństwa – wskazuje lek. Grażyna Rybak, specjalista pediatrii.

– Wspominaliśmy naszą koleżankę, lekarkę Malinę Świeć, która – mimo, że ma rozpoznany zespół Turnera – to zdołała ukończyć studia medyczne, robi specjalizację z jednej z najtrudniejszej dziedzin medycyny – z genetyki. Mówiliśmy też o znanym na całym świecie Nicku Vujicicu, człowieku, który posiada poważną wadę genetyczną Tetra – Amelia. Jest on pozbawiony rąk i nóg, a mimo wszystko jest mężem, ma czwórkę dzieci. Swoją radością i optymizmem niezwykle pomaga ogromnej ilości ludzi na całym świecie. Chcieliśmy zwrócić uwagę posłom, którzy pochylają się nad zmianą naszego prawa, na ten aspekt życia takich osób w społeczeństwie, by pokazać jak bardzo nasze społeczeństwo takich ludzi potrzebuje – podkreśla Grażyna Rybak.

Środowisko Medyczne Św. Rodziny przypomina, że Sejm ustanowił rok 2020 rokiem św. Jana Pawła II. Uchwalenie ustawy chroniącej poczęte życie, bardziej niż obecnie byłoby wyrazem uczczenia 100-lecia urodzin św. Jana Pawła II – czytamy w liście.

Obywatelski projekt ustawy „Zatrzymaj Aborcję” eliminuje z polskiego prawa przesłankę pozwalającą na zabicie nienarodzonych dzieci z podejrzeniem lub rozpoznaniem u nich wad genetycznych.

Poparta przez blisko milion osób propozycja w połowie kwietnia po pierwszym czytaniu w Sejmie trafiła do prac sejmowych komisji: Zdrowia oraz Polityki Społecznej i Rodziny.

Źródło: radiomaryja.pl
By | 2020-05-08T07:14:30+02:00 piątek, 08 maja 2020|Prawo i polityka, Wszystkie|

About the Author:

Facebook
Dołącz do nas  - będziesz otrzymywał aktualne informacje dotyczące akcji.

email marketing powered by FreshMail
 
Zapraszamy również do subskrybowania naszego Newslettera Bioetycznego!

email marketing powered by FreshMail