W Australii przyjęto ustawę legalizującą tzw. małżeństwa homoseksualne

/W Australii przyjęto ustawę legalizującą tzw. małżeństwa homoseksualne

W Australii przyjęto ustawę legalizującą tzw. małżeństwa homoseksualne

Australijski parlament przyjął ustawę legalizującą tzw. małżeństwa homoseksualne. Decyzję w tej sprawie poprzedziło referendum, w którym większość mieszkańców Australii wyraziła poparcie dla zmian.

 

Tym samym w australijskim prawie definicję małżeństwa jako związku między kobietą i mężczyzną zmieniono na „związek między dwojgiem ludzi”. Ustawa została przyjęta zdecydowaną większością głosów.

 

Podczas prac odrzucono natomiast poprawki, które miały zagwarantować wolność słowa i wyznania tym, którzy są przeciwko związkom jednopłciowym.

 

To smutna wiadomość, szczególnie w okresie, kiedy zbliżamy się do świąt Bożego Narodzenia – mówi ks. prof. Paweł Bortkiewicz, bioetyk. „To jest sytuacja, która ubliża godności małżeńskiej; to jest sytuacja, w której dzieje ludzkiej miłości zostają zastąpione bardzo okaleczonym wymiarem seksualności, popędu seksualnego, zaspokajania tego popędu. To jest po prostu bardzo przykre. Jeżeli to się jeszcze dodatkowo dzieje w czasie grudniowym, kiedy będziemy wkrótce świętować cud narodzin Boga-człowieka i zarazem przyjścia Boga w ludzkiej rodzinie, to jest to doświadczenie szczególnie przykre. Australia bardzo niechlubnie wpisuje się w ten kończący się rok 2017” – podkreśla ks. prof. Paweł Bortkiewicz.

 

Nowe przepisy czekają teraz na zatwierdzenie przez gubernatora generalnego, co ma nastąpić w najbliższych dniach.

 

Pierwsze tzw. śluby osób tej samej płci mają się odbyć w Australii już za miesiąc. Małżeństwa jednopłciowe uznaje ponad 20 krajów na świecie, w tym 16 w Europie.

 

Źródło: www.radiomaryja.pl

By | 2017-12-11T14:43:09+01:00 poniedziałek, 11 grudnia 2017|Bioetyka, Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook
Dołącz do nas  - będziesz otrzymywał aktualne informacje dotyczące akcji.

email marketing powered by FreshMail
 
Zapraszamy również do subskrybowania naszego Newslettera Bioetycznego!

email marketing powered by FreshMail