USA – Departament Sprawiedliwości rozpoczął śledztwo ws. Planned Parenthood

Departament Sprawiedliwości w USA rozpoczął federalne dochodzenie w sprawie Planned Parenthood – jednego z największych dostawców aborcji na świecie. Śledztwa prowadzone w 2016 roku przez House Select Investigative Panel on Infant Lives oraz Senacką Komisję Sądową spowodowały skierowanie sprawy do FBI i Departamentu Sprawiedliwości, a także do rzeczników generalnych. Po dwóch szerokich śledztwach Komisja i Panel stwierdzili niezależnie, że niezabezpieczone dokumenty i zeznania wskazują, że Planned Parenthood złamało wiele ustaw państwowych i federalnych.

 

Obecnie wydaje się, że do takiego samego wniosku może dość Departament Sprawiedliwości. Fakty wskazują, że Planned Parenthood jest skorumpowaną, łamiącą prawo i finansowaną przez podatników korporacją aborcyjną.

 

Senacka Komisja Sadowa przejrzała ponad 20 000 stron dokumentów związanych z Planned Parenthood i amerykańskim przemysłem aborcyjnym. Departament Sprawiedliwości również zażądał tych dokumentów. Asystent Prokuratora Generalnego ds. Ustawodawczych, Stephen Boyd, oświadczył, że poproszono o dokumenty, aby „zwiększyć możliwości departamentu przeprowadzenia szczegółowej i kompleksowej oceny raportu [senackiej komisji] w oparciu o pełen zakres dostępnych informacji”.

 

„Bijemy brawo wszelkim działaniom podejmowanym przez departament, które prowadzą do odkrycia faktów – raport sądowy komisji senackiej ujawnia istotne dowody sugerujące, że Planned Parenthood czerpie zyski ze sprzedaży części ciał dzieci. Podatnicy nie powinni być zmuszeni do finansowania korporacji, która co roku wykonuje ponad 320 000 aborcji (…)” – powiedziała Lila Rose z organizacji Live Action.

 

Źródło: www.liveaction.org