Badania – jedna kobieta na sześć żałuje, że zamroziła swoje komórki jajowe

/Badania – jedna kobieta na sześć żałuje, że zamroziła swoje komórki jajowe

Badania – jedna kobieta na sześć żałuje, że zamroziła swoje komórki jajowe

Ostatnie badania sugerują, że jedna kobieta na sześć żałuje, że zamroziła swoje komórki jajowe, aby zachować swoją płodność i opóźnić posiadanie dzieci. „W miarę rozwoju technologii, promowanej przez firmy z rejonu San Francisco, chcieliśmy spojrzeć za siebie, aby zrozumieć wpływ tej techniki na trajektorię życia kobiet” – powiedziała Eleni Greenwood, profesor położnictwa i ginekologii na Uniwersytecie Kalifornijskim w San Francisco.

 

Badanie przeprowadzono w latach 2012-2016 i dotyczyło kobiet, które przeszły procedurę mrożenia komórek jajowych dwa lata wcześniej oraz które nie otrzymały leczenia onkologicznego, sugerującego ich kriokonserwację. Spośród 49% kobiet, które wyraziły żal, 16% określiło go jako poważny. Tylko 6% kobiet, z którymi przeprowadzono wywiady użyły swoich komórek jajowych w celu uzyskania poczęcia dziecka.

 

Dla naukowców przyczyny, dla których kobiety żałują, że zamroziły swoje komórki jajowe, są nieznane. Są jednak przekonani, że uczucie żalu nie może być powiązane z brakiem wdrożenia procedur sztucznego zapłodnienia. Według prof. Eleni Greenwood „zamrażanie jaj dla wielu kobiet to coś więcej niż standardowa transakcja ubezpieczeniowa”.

 

Źródło: www.genethique.org

By | 2018-07-02T00:17:45+02:00 poniedziałek, 02 lipca 2018|Bioetyka, Wszystkie|

About the Author:

Facebook
Dołącz do nas  - będziesz otrzymywał aktualne informacje dotyczące akcji.

email marketing powered by FreshMail
 
Zapraszamy również do subskrybowania naszego Newslettera Bioetycznego!

email marketing powered by FreshMail