Belgijski szpital Braci Miłosierdzia zamierza kontynuować eutanazje

/Belgijski szpital Braci Miłosierdzia zamierza kontynuować eutanazje

Belgijski szpital Braci Miłosierdzia zamierza kontynuować eutanazje

„Członkowie zarządu tych katolickich placówek w Belgii nie zamierzają rezygnować z eutanazji” – poinformował Gość Niedzielny. 

 

Zarząd szpitali Braci Miłosierdzia, który prowadzi w Belgii 5 szpitali psychiatrycznych, oświadczył, że nie zamierza zaprzestać eutanazji osób chorych psychicznie, bo „empatycznie wierzy”, że ta praktyka jest zgodna z nauczaniem katolickim.

 

Zarząd ośrodków psychiatrycznych, należących do belgijskiej gałęzi zakonu Braci Miłosierdzia zgodził się kilka miesięcy temu na dokonywanie eutanazji w należących do niego ośrodkach psychiatrycznych. Niedługo po tym, belgijski episkopat wydał oświadczenie, w którym wyraził zdecydowany sprzeciw wobec tego rodzaju praktyk. Szacuje się, że w ciągu ostatniego roku o eutanazję poprosiło w tych ośrodkach 12 chorych. Kilka tygodni temu papież Franciszek zażądał od Braci Miłosierdzia, aby zaprzestali wykonywania eutanazji, stawiając im w tej kwestii ultimatum.

 

Postawa zarządu spowoduje prawdopodobnie odebranie prowadzonym przez zgromadzenie belgijskim placówkom prawa do określania się jako katolickie. Członkom zarządu grozi także wykluczenie z Kościoła.

 

Czytaj więcej: gosc.pl

By | 2017-09-14T09:56:55+02:00 czwartek, 14 września 2017|Bioetyka, Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook
Dołącz do nas  - będziesz otrzymywał aktualne informacje dotyczące akcji.

email marketing powered by FreshMail
 
Zapraszamy również do subskrybowania naszego Newslettera Bioetycznego!

email marketing powered by FreshMail