Biskup pobiegnie w półmaratonie na rzecz osób z Zespołem Downa

/Biskup pobiegnie w półmaratonie na rzecz osób z Zespołem Downa

Biskup pobiegnie w półmaratonie na rzecz osób z Zespołem Downa

Biskup sąsiadującej z Paryżem diecezji Nanterre, Matthieu Rougé wystartuje w najbliższą niedzielę w paryskim półmaratonie. Będzie biegł charytatywnie na rzecz Fundacji Jérôme Lejeune, wspierającej osoby z Zespołem Downa i ich rodziny.

– To świetna okazja do wzięcia udziału w wielkim wydarzeniu sportowym, w szczególnym celu. By opowiedzieć o pięknie życia ludzkiego, o jego wartości danej temu życiu od jego początku aż do końca, niezależnie od okoliczności. Uważam, że to prosta i radosna okazja, by jak najszerzej dzielić się miłością do życia – mówi bp Rougé w rozmowie z portalem famillechretienne.fr. Przypomina też, że podejmowanie inicjatyw ratujących życie i przypominających o jego godności, to nie tylko wyzwanie współczesności, ale też ponadczasowy obowiązek, wynikający ze spojrzenia chrześcijańskiego i, jak mówi, „głęboko ludzkiego”.

– Tak samo dziś, jak było to w innych epokach, życie, które jest kruche nie jest wystarczająco szanowane, dlatego niezwykle ważne jest dla chrześcijan opowiadać o pięknie każdego życia, każdej osoby, od początku jej istnienia, która jest na obraz Boga i która niesie światu coś wyjątkowego. Dziś przypominanie o tym jest ważne dla życia i dla pokoju na świecie – podkreśla hierarcha.

Czytaj więcej na ekai.pl
By | 2019-03-05T09:31:20+01:00 wtorek, 05 marca 2019|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook