Biskupi polscy zabrali głos w sprawie całkowitej ochrony życia ludzkiego

by

Polscy biskupi, jak informuje Katolicka Agencja Informacyjna, opowiedzieli się za życiem i przeciw karaniu kobiet. Wyrazili oni poparcie dla wszelkich działań na rzecz całkowitej ochrony życia i jednocześnie sprzeciw wobec karania kobiet, które dopuściłyby się zabójstwa dziecka – takie stanowisko Episkopatu przekazał ks. dr Przemysław Drąg, dyrektor Krajowego Ośrodka Duszpasterstwa Rodzin.

 

W swoim liście dyrektor Krajowego Ośrodka Duszpasterstwa Rodzin dziękuje wszystkim, którzy towarzyszyli „swoją pracą i modlitwą w pracach nad stworzeniem projektu ustawy obywatelskiej, której celem byłaby całkowita ochrona życia ludzkiego w Polsce”.

 

„Po odczytaniu Komunikatu Prezydium KEP w sprawie pełnej ochrony życia człowieka w niedzielę 3 kwietnia 2016 r. pojawiły się pytania, kierowane także do KODR, jak należy rozumieć słowa księży biskupów. Po konsultacjach z księżmi biskupami jako Dyrektor KODR KEP stwierdzam, że księża biskupi popierają wszelkie działania duchowe, medialne i prawne zmierzające do całkowitej ochrony życia ludzkiego, a przez to do eliminacji z prawodawstwa polskiego trzech istniejących wyjątków, kiedy to można zabić dziecko nienarodzone. Jednocześnie są zdecydowanie przeciwni próbom wprowadzenia do systemu prawnego zapisu, który umożliwiłby karanie kobiet, które dopuściłyby się zabójstwa dziecka” – wyjaśnia ks. Przemysław Drąg.

 

Pełen tekst listu: TUTAJ

 

Źródło: gosc.pl

You may also like

Facebook