Prawne i społeczne skutki aborcji w USA

by

Po raz czwarty na zaproszenie Instytutu na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris przyjedzie do Polski z cyklem wykładów Nikolas Nikas – prezes Bioethics Defense Fund – prawniczej organizacji podejmującej działania na rzecz prawa do życia i wolności sumienia w USA i na całym świecie.

 

Nikolas Nikas jest znanym w USA i na świecie ekspertem w zakresie zagadnień bioetycznych. W szczególności zajmuje się problematyką aborcji, in vitro, prawa sumienia w służbie zdrowia, klonowania i badań na ludzkich komórkach macierzystych, oraz asystowanego samobójstwa. Uczestniczy w wielu postępowaniach sądowych dotyczących tej problematyki. Był konsultantem Prezydenckiej Rady Bioetycznej w Waszyngtonie, stawał przed Senatem USA w sprawach dotyczących aborcji i wolności słowa.

 

W tym roku prezes Bioethics Defense Fund poświęci swoje wystąpienia prawnym i społecznym skutkom aborcji w USA.

 

 

Harmonogram wykładów Nikolasa Nikasa w Polsce w 2016r.:

18 kwietnia (poniedziałek)

Warszawa

 

godz. 19:00 Szkoła Główna Handlowa, al. Niepodległości, gmach główny SGH, aula III. Wykład z tłumaczeniem na język polski: „Can morality be legalized?”.

 

Organizator: ASK Soli Deo

 

19 kwietnia (wtorek)

Gdańsk

 

godz. 12:00 Uniwersytet Gdański, ul. Bażyńskiego 6, Audytorium A. Wykład z tłumaczeniem na język polski: „Wyrok Roe vs Wade i jego skutki społeczne”.

 

Organizator: Międzywidziałowe Koło Naukowe im. Adama Heydla

 

20 kwietnia (środa)

Łódź

 

godz. 11:00 Uniwersytet Łódzki, ul. Kopcińskiego 8/12, sala 0.14. Wykład z tłumaczeniem na język polski: „Prawne i społeczne konsekwencje wyroku Sądu Najwyższego USA w sprawie Roe vs Wade”.

 

Organizator: Studenci dla Rzeczypospolitej

 

Wrocław

 

godz. 18:00 Uniwersytet Wrocławski, ul. Uniwersytecka 22/26, budynek A, sala 318. Wykład z tłumaczeniem na język polski: „Prawne i społeczne konsekwencje wyroku Sądu Najwyższego USA w sprawie Roe vs Wade – problematyka legalizacji aborcji”.
Organizator: Studenckie Koło Naukowe „Prawo, Społeczeństwo, Kultura”

 

21 kwietnia (czwartek)

Kraków

 

godz. 18:30 Uniwersytet Jagielloński, ul. Olszewskiego 2, sala 223. Wykład z tłumaczeniem na język polski: „Aborcja w USA – aspekty prawne”.

 

Organizator: Koło Naukowe Prawa Kanonicznego TBSP UJ

 

 

Źródło: www.ordoiuris.pl

You may also like

Facebook