Brak poszanowania prawa dziecka do życia

/Brak poszanowania prawa dziecka do życia

Brak poszanowania prawa dziecka do życia

Pod naporem lewicowej Partii Razem odwołano przez prorektora Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego konferencję pt. „Etyka w medycynie – Prawo dziecka do życia”.

 

Planowana od wielu miesięcy XXVIII konferencja etyczna pt. „Etyka w medycynie – Prawo dziecka do życia”, miała się odbyć w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie. Organizatorzy podjęli jednak decyzję o jej odwołaniu pod wpływem lewicowej Partii Razem.

 

Sesje naukowe z cyklu „Etyka w medycynie” odbywają się od 1999 roku i gromadzą kilkaset osób, zwłaszcza pracowników służby zdrowia i studentów zawodów medycznych.

 

Partia Razem wystosowała petycją przeciwko organizacji konferencji pod którą podpisało się 800 osób. Lewicowa Partia Razem zarzucała organizatorom zaproszenie do wystąpień osób bez wykształcenia medycznego, którzy mieliby opowiadać o swoich prywatnych przekonaniach religijnych. Ponadto organizatorzy zostali oskarżeni o niekompetencję, nietolerancję i fundamentalizm religijny.

 

Dyrektor szpitala prof. dr hab. med. Krzysztof Fyderek na dobę przed konferencją poinformował organizatora konferencji dr. hab. n. teol. ks. Lucjana Szczepaniaka SCJ – kapelana szpitala, o odwołaniu sesji tłumacząc się bezpieczeństwem pacjentów. W tej sprawie kontaktował się z dyrekcją szpitala prorektor UJ do spraw Collegium Medicum, „wskazując na ewentualne zagrożenie dla prawidłowego funkcjonowania szpitala w trakcie jej trwania”.

 

Kilka miesięcy temu na Uniwersytet Jagielloński nie została wpuszczona amerykańska działaczka pro-life Rebecca Kiessling, która od lat walczy o wprowadzenie całkowitego zakazu aborcji. Miała wystąpić na kilku polskich uczelniach z serią wykładów o ochronie życia poczętego. Spotkało się to jednak z falą protestów środowisk lewicowych.

 

Źródło: www.pro-life.pl

By | 2017-12-22T14:59:15+01:00 piątek, 22 grudnia 2017|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook
Dołącz do nas  - będziesz otrzymywał aktualne informacje dotyczące akcji.

email marketing powered by FreshMail
 
Zapraszamy również do subskrybowania naszego Newslettera Bioetycznego!

email marketing powered by FreshMail