Bronimy życia na każdym etapie! W Polsce i poza jej granicami

by

Zapraszamy do lektury newslettera Fundacji.

 

Szanowni Państwo,
Drodzy Przyjaciele Fundacji JEDEN Z NAS!

 

Ostatnie tygodnie to czas wytężonej pracy w Fundacji. Aktualne wydarzenia, jakie mają miejsce w polskim i europejskim pro-life, mają dla kwestii obrony życia ogromne znaczenie. Chciałbym Wam krótko o tym opowiedzieć.

 

Najpierw intensywnie angażowaliśmy się w organizację II Europejskiego Kongresu w Obronie Chrześcijan, który w dniach 4-5 listopada odbył się w Krakowie. Dzięki naszym staraniom wzięli w nim udział znakomici eksperci z Hiszpanii, Belgii, Austrii i Stanów Zjednoczonych. Szczególnie widowiskowym punktem kongresu był flashmob na Rynku Głównym. Pomarańczowe stroje jego uczestników, które przypominały stroje koptyjskich więźniów prowadzonych na egzekucję przez dżihadystów, zwracały uwagę licznie zgromadzonych przechodniów i przedstawicieli mediów.

 

Jako JEDEN Z NAS nie możemy milczeć w sytuacji, gdy co 4 minuty na świecie ginie chrześcijanin z powodu wyznawanej wiary. Uważamy, że obrona życia musi dotyczyć każdego bezbronnego i zagrożonego człowieka. Dlatego zabiegamy o to, by polski rząd nazwał po imieniu działania wymierzone w chrześcijan na Bliskim Wschodzie jako ludobójstwo. Przygotowujemy i następnie przedłożymy Parlamentowi projekt rezolucji w tej sprawie.

 

 

Na zaproszenie naszych Przyjaciół z Rotterdamu, tydzień później, 10-11 listopada, uczestniczyliśmy w spotkaniu europejskiej Federacji ONE OF US – odbyło się ono wyjątkowo nie w Brukseli, a w Holandii. Trwają tam doroczne obchody „tygodni dla życia” organizowanych przez kalwińską organizację „Cry for Life”. Już niedługo ich ukoronowaniem będzie „Marsz dla życia” w Hadze, który w zeszłym roku zgromadził ponad 30.000 osób!

 

Byliśmy pod ogromnym wrażeniem skuteczności działań podejmowanych przez mniejszość kalwińską. Pracując w trudnych warunkach mocno zlaicyzowanego społeczeństwa, potrafi ona z olbrzymim rozmachem i odważnie mówić o sprawach obrony życia. Takiej skuteczności z pewnością nie powstydziłaby się Polska, która nadal w Europie jest postrzegana jako lider obrony wartości chrześcijańskich. Oby takim pozostała – dlatego pracujemy z polskimi posłami, by iść w tych sprawach do przodu – roztropnie, ale konsekwentnie.

 

Chciałbym również Państwa serdecznie zaprosić do krakowskich Łagiewnik w najbliższy piątek, 18 listopada, na Chrześcijański Kongres Społeczny. Będę tam obecny wraz z Markiem Jurkiem – od niedawna członkiem Zarządu Europejskiej Federacji ONE OF US. Szczegóły i program dostępne są na stronie www.chks.org.

 

Nasze działania możemy podejmować tylko dzięki Państwa życzliwemu wsparciu. Nie pobieramy dotacji, nie korzystamy ze środków publicznych. Jeśli podzielają Państwo naszą wizję pro-life, i uważacie, że nasze działania są potrzebne, uprzejmie prosimy o darowiznę.

 

WSPIERAM

 

Państwa regularne wpłaty w wysokości 20, 50 czy 100 złotych pozwalają nam odważniej patrzeć w przyszłość i walczyć w imieniu najbardziej bezbronnych. Może nie agresywnie i spektakularnie, ale to co najważniejsze: skutecznie. Zapraszamy również do  odwiedzenia naszego portalu www.jedenznas.pl, gdzie polecamy lekturę ważnego dla nas artykułu [LINK].

 

Dziękuję i pozdrawiam serdecznie!

 

Jakub Bałtroszewicz

You may also like

Facebook